Nasze projekty

Rowerzystka doznała ataku padaczki. Zobacz, co zrobili nastolatkowie

Michalina i Kuba idąc ulicą zauważyli, że kobieta jadąc rowerem uderzyła w barierki i doznała ataku padaczki.

fot. Miasto Turek Official/facebook.com

14-letnia Michalina i 17-letni Kuba są rodzeństwem i mieszkają w Turku. 17 czerwca, tuż przed południem wybrali się razem do sklepu. Przechodząc przez przejście chłopak nagle usłyszał nietypowy dźwięk. Kiedy obrócił się za siebie, zobaczył kobietę, która jadąc rowerem upadła na chodnik i uderzyła głową w barierkę.

PRZECZYTAJ>>> Nauczycielki uratowały 21 dzieci z jadącego autobusu

Rodzeństwo uratowało życie rowerzystce

Rodzeństwo wykazało się prawdziwą empatią i bohaterstwem. Od razu podbiegli do kobiety. Jak się okazało, poszkodowana doznała ataku padaczki. Rodzeństwo zatrzymało nadjeżdżający samochód. Kierowca pomógł dziewczynce przytrzymać kobietę, a nastolatek zadzwonił po pogotowie.

Reklama

Rowerzystka trafiła do szpitala w Koninie, gdzie okazało się, że nie tylko przeszła atak padaczki, pierwszy w swoim życiu, ale także zawał serca. Lekarze potwierdzili, że udzielona jej przez nastolatków pomoc uratowała jej życie.

Tuż po opuszczeniu szpitala pani Katarzyna postanowiła opowiedzieć całą sytuację burmistrzowi miasta, który zdecydował, że Michalina i Kuba zasługują na wyróżnienie. We wtorek, 2 lipca w urzędzie miasta odbyło się wyjątkowe spotkanie. Burmistrz Romuald Antosik wręczył rodzeństwu listy gratulacyjne i upominki. Podkreślił także, że ich postawa jest godna naśladowania.

Dalsza część artykułu poniżej.

Reklama

Rodzeństwo nastolatków zostało mocno doświadczone przez życie, stracili oboje rodziców. Na co dzień mieszkają w rodzinnym domu dziecka w Turku. Gdyby nie ich bohaterska postawa, pani Katarzyna mogłaby nie przeżyć.

miastoturek.pl, tvn24.pl, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę