Nasze projekty

Nauczycielki uratowały 21 dzieci z jadącego autobusu

Szkolny autobus właśnie rozwoził po lekcjach dzieci, kiedy kierowca nagle "zrobił się całkiem bezwładny", a autobus nadal jechał. Nauczycielki natychmiast zareagowały!

fot. OSP & MDP Starnin/facebook.com

21 maja wczesnym popołudniem, jak co dzień, po skończonych lekcjach w szkole podstawowej w Rymaniu, szkolny autobus rozwoził dzieci po okolicznych miejscowościach. Niestety w pewnym momencie z kierowcą zaczęło dziać się coś niedobrego.

ZOBACZ TEŻ>>> 10-letni chłopiec uratował życie swojej koleżance. „Tymek jesteś naszym bohaterem!”

Kierowca „zrobił się całkiem bezwładny”

W tym czasie w autobusie przebywało 21 dzieci i dwie nauczycielki. Kobiety, gdy zauważyły, że coś się dzieje, zainterweniowały od razu. Nagle zauważyłam, że dostał drgawek, głowa mu poleciała na bok, zrobił się całkiem bezwładny – tak relacjonowała zdarzenie dla portalu fakt.pl pani Alina, jedna z nauczycielek.

Reklama

Jak opowiada dalej, podbiegła do kierowcy, który już nie reagował na żadne komunikaty, wyciągnęła kluczyk ze stacyjki i wcisnęła na hamulec. W tym czasie pani Dorota, druga z nauczycielek zadzwoniła po pomoc.

ZOBACZ>>> Ma 85 lat i jest najstarszym tegorocznym maturzystą! „Warto. Nie ma się czego bać!”

Cała historia skończyła się szczęśliwie

Niestety całe wydarzenie spowodowało, że dzieci wpadły w panikę. Na szczęście nauczycielki szybko je uspokoiły. Do przyjazdu pomocy, obie panie działy zgodnie z instrukcją udzielaną przez dyspozytora numeru alarmowego 112.

Reklama

„Kierowca został wyjęty na zewnątrz i została mu udzielona pierwsza pomoc a następnie przytomny został przetransportowany do szpitala w Gryficach. Dzieci zostały ewakuowane do drugiego autobusu który rozwiózł je do domów” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez straż pożarną ze Starnina.

Choć bez wątpienia obie panie wykazały się ogromną odwagą i chłodnym umysłem, nie czują się bohaterkami, bo jak podkreślają w rozmowie z portalem fakt.pl, „inne osoby na naszym miejscu zachowałyby się z pewnością w podobny sposób”.

fakt.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę