Nasze projekty

Radom zagrał „Barkę” na kilkadziesiąt gitar

Miała być "Barka" na kilka gitar i kilkadziesiąt gardeł, wyszło kilkadziesiąt gitar i prawie 2 tys. gardeł! W ten sposób Radomianie uczcili 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża, gromadząc się na wieczorny Apel Jasnogórski na miejskim deptaku.

Przed g. 21 na deptaku przed Urzędem Miasta w Radomiu zaczęli gromadzić się liczni nie tylko młodzi ludzie, skrzyknięci spontanicznie za pomocą mediów społecznościowych oraz lokalnych mediów katolickich. Ci, którzy przynieśli gitary najpierw wspólnie je zestroili, by instrumenty wybrzmiały razem, potem, wsparci przez lokalny zespół „Jak Najbardziej” złożony z kapłanów, wykonali ulubioną młodzieżową piosenkę Jana Pawła II czyli „Barkę”. 

Po odśpiewaniu Barki wspólnie odmówili Apel Jasnogórski oraz dziesiątkę Różańca z wprowadzonej przez papieża-Polaka Tajemnicy Światła oraz śpiewali inne „papieskie” hity takie jak „Zwiastunom z gór”, „Abba Ojcze”, Wypłyń na głębię”. W pieśniach wspomagał zgromadzonych telebim, na którym wyświetlano słowa i akordy pieśni. 

Reklama
Reklama

– Gdy wymyślaliśmy “Barkę na 100 gitar”, jak roboczo mówiliśmy o naszym pomyśle, zakładaliśmy, że przyjdą głównie młodzi ludzie. A tymczasem przyszły tłumy osób w różnym wieku, nawet ludzie starsi! Bardzo nas to ucieszyło – opowiada Otylia Sałek z Fundacji Młodzi Radom, organizującej wydarzenie. 

 

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite