Radom: Bieg Mikołajkowy na rzecz Szlachetnej Paczki

Prawie 200 osób wzięło udział w Charytatywnym Biegu Mikołajkowym. Jego uczestnicy mogli wspomóc Szlachetną Paczkę, przygotowywaną przez Stowarzyszenie "Biegiem Radom!".

fot. Amr Serag/unsplash.com

– Ten bieg łączy wiele elementów, nie tylko radość z biegania, ale i konkretne wsparcie osób potrzebujących – powiedział prezes stowarzyszenia Tadeusz Kraska. – Wybraliśmy dwie rodziny, które potrzebują środków na remont dachu. Frekwencja uczestników biegu, jak również licytacja, zabezpieczy los tych rodzin – powiedział Tadeusz Kraska.

W biegu uczestniczył ks. Artur Chruślak, duszpasterz akademicki z parafii św. Jadwigi w Radomiu. – Biegamy i pomagamy, to szczytna idea. Wielu studentów włączyło się w organizację Szlachetnej paczki, dlatego tu jesteśmy i biegniemy – powiedział ks. Chruślak.

Reklama
Reklama

Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” już po raz drugi włączyło się w akcję Szlachetna Paczka. Pomoc otrzymają dwie rodziny. Chodzi m.in. o pokrycie dachu, kurtkę zimową, buty zimowe, lodówkę, produkty żywnościowe, węgiel na opał, czy kuchenkę gazową. Podczas imprezy biegowej zbierane były pieniądze na wykonanie paczki.

Reklama
Reklama

Biegi odbyły się w Parku Kościuszki. Zawody zakończył charytatywny Bieg Mikołajów. Poza biegami odbyło się malowanie bombek, wiele konkursów dla dzieci i licytacja gadżetów.


rm / Radom

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę