Nasze projekty

Prawie 900 kobiet pielgrzymowało nocą do Matki Bożej Pocieszenia

Nocna pielgrzymka kobiet z Radomia do Matki Bożej Pocieszenia z roku na rok przyciąga coraz więcej pątniczek. "To super inicjatywa. Na długo człowiek zapamiętuje świadectwa kobiet" - powiedziała jedna z uczestniczek.

fot. Rycerze Kolumba w Polsce/facebook.com

Prawie 900 kobiet uczestniczyło w nocnej pieszej pielgrzymce z Radomia do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Organizatorem wydarzenia byli Rycerze Kolumba.

Panie wyruszyły na pątniczy szlak wieczorem, 1 czerwca z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Pobłogosławił je biskup Marek Solarczyk. W tym roku, takim swoistym refrenem naszego życia wiary są słowa: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Maryja odkrywa tę prawdę uczestniczenia we wspólnocie. Ona była świadkiem wiary, Ona wiedziała, co to znaczy żyć mocą Ducha Św. Ona jest Matką Kościoła. Stajecie dzisiaj z tajemnicą wiary, z tym wszystkim, co niesiecie również jako pragnienie, wiary dla swoich bliskich – mówił biskup radomski.

Dalsza część materiału poniżej.

Reklama

PRZECZYTAJ>>> 91-letnia Sława Przybylska znów zachwyca i podbija TikToka

Nocna pielgrzymka kobiet do MB Pocieszenia

26-kilometrową drogę pielgrzymowania panie przeszły w modlitwie i ze śpiewem, niosąc do Matki Bożej Pocieszenia osobiste intencje. W pielgrzymce drugi raz uczestniczyła Małgorzata Klocek. To była spontaniczna decyzja. Zorganizowałam się w ostatniej chwili. Bardzo mi się podoba taka formuła pielgrzymki dla kobiet. To super inicjatywa. Na długo człowiek zapamiętuje świadectwa kobiet – powiedziała uczestniczka pielgrzymki. Podobnego zdania była Katarzyna Kopycka, która po raz pierwszy wzięła udział w pątniczym szlaku. Pielgrzymka wyruszyła 1 czerwca, towarzyszyło mi dziękczynienie za dar macierzyństwa, bo mam pięcioro dzieci – poinformowała pątniczka.

Przed wejściem do kościoła w Starej Błotnicy, pątniczki kropił wodą święconą, kustosz miejscowego sanktuarium maryjnego o. Kamil Szustak. Mam nadzieję, że pielgrzymka kobiet będzie zwiastunem dobrego roku, dla wszystkich, którzy na pielgrzymim szlaku poszukują Boga. Byłem zaskoczony liczbą pątniczek, które wzięły udział w tej nocnej pielgrzymce. Przy okazji zapraszam mężczyzn, którzy przybędą do nas 8 czerwca – przyznał duchowny.

Reklama

ZOBACZ>>> Michał Bajor i Alicja Majewska zachwycili publiczność w Opolu. „Klasa sama w sobie”

Odpowiedzieć na potrzeby kobiet

Organizator pielgrzymki ks. Wiesław Lenartowicz, proboszcz parafii MB Częstochowskiej powiedział, że wysoka frekwencja pokazuje, że takie wydarzenia mają sens. Jest to dla nas wyzwanie duszpasterskie, jak odpowiedzieć na potrzeby kobiet – zauważył ks. Lenartowicz, który jest również kapelanem Rycerzy Kolumba.

Z frekwencji cieszy się również Andrzej Kacak, Wielki Rycerz Rady 14004, działającej przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Serce się cieszy, że możemy służyć tak ogromnej liczbie kobiet – podkreślił brat Kacak.

Reklama

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.  Pielgrzymka zakończyła się Mszą Świętą w sanktuarium w Starej Błotnicy. Rycerze Kolumba zapewnili wszystkim pątniczkom m.in. okolicznościowy emblemat pielgrzymkowy i opaskę odblaskową, gorący posiłek, kawę i herbatę na wszystkich postojach.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę