Nasze projekty

Punkt Konsultacyjny dla osób zranionych w Kościele powstał w Poznaniu

W Poznaniu otwarto Regionalny Punkt Konsultacyjny dla osób zranionych w środowisku kościelnym. – To jedna z inicjatyw Kościoła, by przyjść z pomocą osobom dotkniętym przemocą seksualną – mówi KAI ks. dr Artur Filipiak.

Koordynator ośrodka tłumaczy, że punkt konsultacyjny został powołany do istnienia przez archidiecezję poznańską przy współudziale archidiecezji gnieźnieńskiej i będzie do dyspozycji osób pełnoletnich z regionu zachodniej i północnozachodniej Polski.

– Konsultanci, głównie świeccy, będą gotowi z szacunkiem wysłuchać każdą osobę, udzielić odpowiedniej informacji i wsparcia w podjęciu adekwatnych dla danej sytuacji działań. Będą też udzielali pomocy w nawiązaniu kontaktu z prawnikiem, psychologiem lub duszpasterzem, w zależności od potrzeb i oczekiwań – mówi ks. Filipiak.

Celem powstania punktu konsultacyjnego jest udzielanie pomocy z zachowaniem pełnej dyskrecji. – Do punktu konsultacyjnego można zgłosić się na rozmowę osobiście lub uczynić to telefonicznie – wyjaśnia ks. Filipiak. Dyżury w punkcie odbywać się będą od 16 września w każdą środę w godz. 17:00 – 19:00. Z ośrodkiem skontaktować się można telefonicznie (693 700 645) lub mailowo: [email protected] 

Reklama

Osoby pracujące w punkcie konsultacyjnym przeszły profesjonalne przygotowanie, w które włączyło się Centrum Ochrony Dziecka w Krakowie. Szczegóły dotyczące punktu dostępne są na stronie archpoznan.pl/punkt-konsultacyjny.

ah, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę