Nasze projekty

Przed porwaniem modlił się słowami: Maryjo, módl się za nami, abyśmy wolni byli od żądzy odwetu

Niedługo przed uprowadzeniem ks. Jerzy Popiełuszko modlił się w kościele w Bydgoszczy słowami: "Matko Boża Jasnogórska módl się za nami, abyśmy wolni byli od żądzy odwetu i przemocy!".

fot. Muzeum Ks. Jerzego Popiełuszki/Facebook

Pamięć o błogosławionym ks. Popiełuszce jest nadal żywa na Jasnej Górze. To on organizował do tego miejsca pielgrzymi Ludzi Pracy, a przybywając do Maryi zawierzał Jej polskie sprawy. Ona przez wieki w społeczeństwie podtrzymywała wiarę i nadzieję na odmianę losu udręczonej Ojczyzny – podkreślał.

Jak bardzo historia naszego narodu związana jest z Matką Najświętszą, szczególnie przez Jasną Górę, nikogo nie trzeba przekonywać – mówił w kazaniu 15 sierpnia 1980 roku.

Na kilka chwil przed uprowadzeniem ks. Jerzy modlił się publicznie w kościele w Bydgoszczy: Matko Boża Jasnogórska módl się za nami, abyśmy wolni byli od żądzy odwetu i przemocy!

Reklama

Na Jasnej Górze jest wiele pamiątek związanych z kapłanem męczennikiem i pielgrzymkami Ludzi Pracy. Są zgromadzone głównie w bastionie św. Rocha. W Skarbcu znajduje się kielich mszalny, w którym celebrował mszę święte.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę