Nasze projekty

Prymas Polak spotkał się z motocyklistami

Motocykliści z całej Polski uczestniczący 16 września w kolejnej Moto-Lednicy zjechali do Gniezna, by pokłonić się św. Wojciechowi i spotkać z Prymasem Polski. Na pamiątkę podarowali abp. Polakowi krzyż zrobiony z motocyklowego łańcucha oraz przypinkę do kurtki upamiętniającą 100-lecie objawień fatimskich.

Lednica Motocyklisty jest jednym z najmłodszych spotkań organizowanych nad brzegami Jeziora Lednickiego. Odbywająca się zawsze pod koniec sezonu motocyklowego, jest okazją do podziękowania za wszystkie szczęśliwie przejechane kilometry. Punktem centralnym wydarzenia była Msza święta, po której uczestnicy przejechali pod Bramą- Rybą. Była to także okazja do poświęcenia motocykli przez lednickiego duszpasterza – o. Wojciecha Prusa OP.

 

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Uczestnicy Lednicy Motocyklisty przyjechali także do Gniezna. Razem z abp. Wojciechem Polakiem i lednickimi duszpasterzami pomodlili się przy relikwiach św. Wojciecha. Podarowali też Prymasowi metalowy krzyż, którego ramiona zostały zrobione z motocyklowego łańcucha, t-shirt pasujący do motocyklowej kurtki i przypinkę upamiętniającą 100-lecie objawień fatimskich. Abp Wojciech Polak zaprosił wszystkich do Gniezna w roku przyszłym. Udzielił też motocyklistom błogosławieństwa, życząc zawsze bezpiecznych powrotów do domu.


bgk / Gniezno

Reklama

KAI

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite