Powstaje aplikacja „Adoptuj Życie” w języku suahili

Szczecińska Fundacja Małych Stópek rozpoczęła zbiórkę na aplikację “Adoptuj Życie”, z której będą mogli korzystać mieszkańcy Afryki. – W wioskach, rzeczywiście, smartfonów jest niewiele, ale w miastach jest inaczej, a aborcji bardzo dużo – zauważa ks. Tomasz Kancelarczyk, szef Fundacji.

Aplikacja “Adoptuj Życie” to mobilny asystent duchowej adopcji dziecka poczętego, ukazała się w ciągu ostatnich 2 miesięcy w języku francuskim i włoskim. Z pomysłem przetłumaczenia aplikacji na język suahili wystąpił ks. Krzysztof, pracujący w Tanzanii. O całej historii napisał na fanpage’u Fundacji ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji.

Jak przyznaje dla niektórych pomysł organizowania aplikacji dla ludzi w Afryce może wydać się niepotrzebny. Wyjaśnił jednak, że choć w wioskach smartfonów jest niewiele, to w miastach jest ich już dużo więcej, a tam ma miejsce wiele zabiegów aborcyjnych, w których nierzadko giną także kobiety poddające się im.

– Zaproponowałem także, że dostarczymy do Tanzanii nasze Jasie, modele dziecka w 10 tygodniu od poczęcia i dodatkowo opracujemy graficznie różne materiały pro-life oraz sfinansujemy ich druk, tam na miejscu – napisał w facebookowym poście ks. Kancelarczyk. Jak relacjonuje, ks. Krzysztof ma parafię z 33 wioskami, między którymi odległość sięga nawet 30 kilometrów. Z tej racji kapłan ma czas tylko na duszpasterstwo, ewangelizację. Od adwentu planuje przygotowywać swoich parafian do modlitwy za nienarodzonych.

Reklama
Reklama

– Nie wiemy jeszcze, jaki będzie koszt całej operacji, jednak rozpoczynamy zbiórkę na ten cel. Wszystkich ludzi dobrej woli zachęcam do wsparcia – zachęca ks. Kancelarczyk.

Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję, może to uczynić przelewem na konto Fundacji o numerze 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 z dopiskiem „DAROWIZNAMISJE” lub poprzez stronę www.dlazycia.info/darowizna.

Bractwo Małych Stópek to nieformalna grupa osób, które łączy idea obrony wartości ludzkiego życia od samego poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Jego działania sformalizowało powołanie do życia 5 kwietnia 2012 r. Fundacji Małych Stópek.

Reklama
Reklama

RewelacjaPrzed chwilą zadzwonił do mnie ksiądz Krzysztof z …Tanzanii z propozycją przetłumaczenia naszej aplikacji…

Posted by Bractwo Małych Stópek on Sunday, June 21, 2020

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę