Polska Misja Medyczna wysyła pomoc medyczną na wschodnią Ukrainę

"W najbliższych dniach na Ukrainę trafią najpotrzebniejsze środki medyczne" - informuje Polska Misja Medyczna. Głównym celem jest pilna odpowiedź na potrzeby mieszkańców w obszarach dotkniętych działaniami zbrojnymi.

Fot. Mat Napo/Unsplash

We współpracy z Polskim Zespołem Humanitarnym w najbliższych dniach zostaną zakupione a następnie przetransportowane na Ukrainę najpotrzebniejsze środki medyczne, niezbędne do zapewnienia pilnej pomocy mieszkańcom strefy dotkniętej atakami. Zapotrzebowanie zostało ustalone we współpracy z organizacjami partnerskimi obecnymi na miejscu. Wśród zakupionych produktów znajdą się m.in. opatrunki hemostatyczne, hydrożelowe, okluzyjne i wentylowe, gaziki jałowe, opaski elastyczne i szyny Kramera.

„Jeżeli zaistnieje potrzeba, jesteśmy w stanie zaangażować lekarzy”

Bierzemy pod uwagę różne scenariusze i dostarczania pomocy zarówno na wschodzie Ukrainy, jak i w każdym miejscu, w którym będzie ona konieczna. Mamy doświadczenie zarówno pracy w Ukrainie, jak i w ostatnich miesiącach pomocy w ratowaniu życia uchodźców docierających do Polski. Jeżeli zaistnieje potrzeba, jesteśmy w stanie zaangażować pomoc lekarzy wolontariuszy i rozszerzyć nasze działania. Jesteśmy gotowi do natychmiastowego działania, a pomoc w ciągu kilku dni znajdzie się na miejscu – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.

Wszystkie nasze działania będą odpowiedzią na zmieniającą się sytuację polityczną i możliwości pracy na miejscu i na ten moment nasza pomoc ma charakter przede wszystkim materialny. Natomiast jako doświadczona organizacja dysponujemy zespołem lekarzy-wolontariuszy, którzy również są gotowi pomagać – mówi.

Reklama
Reklama

Zapewnić pomoc medyczną najbardziej potrzebującym grupom społecznym

Polska Misja Medyczna to organizacja od ponad 20 lat zajmująca się pomocą humanitarną i rozwojową na całym świecie, prowadzi zbiórkę środków na pomoc Ukrainie. PMM była obecna na Ukrainie w latach 2014-15.

Stowarzyszenie od lat prowadzi programy humanitarne w najuboższych krajach świata, dostarczając pomoc medyczną do najbardziej potrzebujących grup społecznych. Jego misją jest poprawa jakości życia poprzez prowadzenie interwencji i programów zdrowotnych, które budują lokalny potencjał w wymagających wsparcia społecznościach na całym świecie. Cele statutowe PMM realizuje poprzez bezpośrednią pomoc medyczną, programy dożywiania, edukację lokalnego personelu medycznego, budowę i wyposażanie placówek zdrowia, służącym najbardziej poszkodowanych i potrzebujących.

Beneficjentami PMM są mieszkańcy najbiedniejszych regionów świata, ofiary wojen i katastrof naturalnych, uchodźcy i grupy zagrożone wykluczeniem społecznym. Szczególną opieką otaczamy kobiety w ciąży, noworodki i dzieci. Pracują na Bliskim Wschodzie – w Syrii, Iraku i Jordanii, w Afryce – w Tanzanii, Senegalu, Zambii, Malawi, a także w Ameryce Południowej w Wenezueli i Kolumbii.

Reklama
Reklama

mat.prasowe,zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę