Nasze projekty

Podaruj bezdomnemu udział w pielgrzymce na Jasną Górę!

Bezdomni chcą wyruszyć na pielgrzymi szlak jako opiekuni osób niepełnosprawnych. Aby mogli być dobrymi opiekunami - sami potrzebują wsparcia. Zachęcamy do pomocy!

Już po raz czwarty osoby bezdomne, podopieczni Fundacji Kapucyńskiej w Warszawie, będą pielgrzymować na Jasną Górę. Będzie to pielgrzymka wyjątkowa, ponieważ bezdomni pójdą w niej jako opiekuni osób niepełnosprawnych.

Dla osób mieszkających na ulicy uczestnictwo w pielgrzymowaniu jest wyjątkowym przeżyciem – daje im nadzieję, pozwala zjednoczyć się z innymi wiernymi i z Bogiem. Wiedząc jak ważny jest dla bezdomnych ten czas, Fundacja Kapucyńska organizuje zbiórkę funduszy na udział w pielgrzymce (tzw. wpisowe) oraz powrót do Warszawy.


Zobacz, jak możesz wesprzeć bezdomnych w pielgrzymowaniu!

Reklama
Reklama

Swoją wdzięczność bezdomni okażą niosąc na Jasną Górę przekazane od darczyńców intencje. Modlitwy, prośby, czy też podziękowania można przesłać drogą mailową na adres fundacji – [email protected].

Fundacja chciałaby zapewnić udział w pielgrzymce 25 osobom. Jeśli zebrane fundusze przekroczą zakładaną kwotę, zostaną one przeznaczone na cele statutowe Fundacji Kapucyńskiej, przede wszystkim na budowę Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy.

Fundacja Kapucyńska jest dziełem Braci Kapucynów i wspiera ich wieloletnią działalność charytatywną swoją pomocą. Obecnie ich wspólnym priorytetem priorytetem jest wybudowanie Nowej Jadłodajni dla osób ubogich i bezdomnych, której budowa rozpoczęła się w styczniu br. Oprócz tego od 5 lat Fundacja prowadzi innowacyjny projekt „Anioł w Warszawie”, który jest indywidualnym programem wspomagającym przemianę życia osoby bezdomnej. Ponadto organizuje podopiecznym spotkania z kulturą, na które zapraszane są znane osoby ze świata kultury oraz duszpasterskie spotkania ze Słowem Bożym a także „Manufakturę”, podczas której wspólnie wykonują różańce.

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite