Po kapitule prowincjalnej 4 kapucynów zakażonych koronawirusem

Czterech kapucynów z krakowskiej prowincji zakonu ma koronawirusa. Bracia zakazili się w czasie trwającej na przełomie września i października kapituły prowincjalnej, gdzie zakon wybierał nowe władze.

źródło: Cathopic/Fray Foto

Zakon w oświadczeniu zaznacza, że w czasie zebrania zostały zachowane wszelkie środki bezpieczeństwa. „Z przykrością informujemy, że na tę chwilę 4 z naszych braci w niej uczestniczących uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Wszyscy niezwłocznie od momentu zaobserwowania u siebie niepokojących objawów są w izolacji” – czytamy w oświadczeniu.

Każdy z braci w klasztorach, gdzie są zakażeni, jest zobowiązany do samoobserwacji. Jeżeli zauważy u siebie jakiekolwiek objawy, to ma natychmiast skontaktować się z lekarzem.

SPRAWDŹ: Kraków: Kapucyni wybrali nowego prowincjała

Reklama
Reklama

Kapucyni dodają też, że w zakonie działa grupa zarządzania kryzysowego. Od tego czasu kierujemy się wydanymi przez nich i uzgodnionymi z sanepidem procedurami postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem – wyjaśnia br. Artur Borkowski, rzecznik prasowy prowincji.

Bracia kapucyni proszą o modlitwę za zdrowie chorych współbraci i całej wspólnoty.

Rekordowa liczba zakażeń

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3003 nowych zakażeniach stwierdzonych poprzedniej doby. Poinformowano też o śmierci 75 osób zakażonych – to rekordowe liczby, jeśli chodzi o epidemię w Polsce.

Reklama
Reklama

Reklama

ag/Stacja7/kapucyni.pl

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę