Nasze projekty

Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych

Już w najbliższą sobotę, 4 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbędzie się 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych. Do uczestnictwa w pielgrzymce zaproszona jest każda osoba, która czuje się poruszona śmiercią dziecka w rodzinie.

Fot. Drew Hays/Unsplash

Spotkanie rodzin rozpocznie modlitwa Anioł Pański o godz. 12.00 w Bazylice łagiewnickiej, po której nastąpi celebracja Mszy św. pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Bielasa, rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Eucharystię dopełni nabożeństwo zawierzenia zmarłych dzieci Bożemu Miłosierdziu.

Akt Zawierzenia Dziecka Bożemu Miłosierdziu i dziękczynienie za dar życia

Rodziny otrzymają na miejscu akty zawierzenia i okolicznościowe świece. W trakcie nabożeństwa zwierzenia kapłan przekaże rodzinom z paschału Światło Chrystusa Zmartwychwstałego. Rodzice z zapalonymi świecami odmówią wraz z celebransem Akt Zawierzenia Dziecka Bożemu Miłosierdziu i odśpiewają Magnificat jako dziękczynienie za dar jego życia.

Przy wejściu do bazylki do specjalnie przygotowanego kosza rodziny będą mogły złożyć karty z imieniem i nazwiskiem zmarłego dziecka, które następnie zostaną złożone na ołtarzu w procesji z darami. Imiona dzieci po zakończonej pielgrzymce będą wpisane do Księgi Dzieci Utraconych prowadzonej w sanktuarium.

Reklama

Dla rodziców i każdego, kogo poruszyła śmierć dziecka w rodzinie

Pielgrzymka adresowana jest rodzin doświadczonych śmiercią dziecka nienarodzonego i narodzonego, umierającego w wyniku poronień samoistnych, w wypadkach komunikacyjnych, na skutek chorób onkologicznych i śmierci samobójczej.

Każda osoba, która czuje się dotknięta śmiercią dziecka w rodzinie, jest zaproszona do uczestnictwa w pielgrzymce. Swoje miejsce pośród pielgrzymów odnajdą także rodzice z doświadczeniem przemocy prenatalnej.

Reklama

wdr.diecezja.pl,zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę