Pielgrzymi rowerowi odwiedzą Laski, aby podziękować za beatyfikację. „To okazja do łączenia wiary i zainteresowań”

Już w sobotę 24 września pielgrzymi rowerowi z Warszawy i okolic ruszą w drogę do Lasek, aby podziękować Bogu za beatyfikację matki Róży Czackiej i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Do wyboru będą mieli trzy trasy: ze Starego Miasta, z Komorowa i z Raszyna. Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone online.

fot. Archiwum Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża/Pablo Vallejo/unsplash.com

Tracąc wzrok można się załamać. Matka Róża oddając się Bogu nie tylko się nie załamała, ale oddając się Bogu zrobiła tak wiele dobra. To inspirująca postać, zwłaszcza dla ludzi młodych – tak ks. Daniel Szafarz z Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej wyjaśnia, dlaczego w centrum rowerowej pielgrzymki jest osoba niewidomej założycielki Lasek. 12 września minął rok od beatyfikacji Elżbiety Róży Czackiej

Tym wyjazdem pielgrzymi rozpoczną sztafetę młodych z całej Archidiecezji Warszawskiej, którzy w kolejne soboty października będą przyjeżdżać do Lasek, aby modlić się przy grobie błogosławionej. Przed beatyfikacją młodzi z warszawskich i podwarszawskich parafii pielgrzymowali w podobny sposób do bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się grób bł. Stefana Wyszyńskiego.

Od 2017 roku w Archidiecezji Warszawskiej organizowane są pielgrzymki rowerowe. Uczestnicy zawsze mają do wyboru kilka tras o różnej długości i poziomie trudności. Dzięki temu w pielgrzymki oprócz ludzi młodych włączają się całe rodziny, a także dorośli pielgrzymi. Dotychczas pielgrzymi odwiedzili już m.in. Loretto, Wrociszew – miejsce pracy ojca bł. Stefana Wyszyńskiego, Archikatedrę Warszawską, a w Roku św. Józefa wszystkie parafie pod jego wezwaniem.

Reklama

Na rowerowe pielgrzymowanie często decydują się osoby, które lubią jeździć rowerem i traktują tę aktywność jako hobby. Takie pielgrzymowanie jest dla nich okazją do łączenia wiary z tym co daje im przyjemność. To połączenie okazuje się bardzo ważne – udowadnia, że wiara i zainteresowania to dwa aspekty życia, które nie wykluczają się i że da się je twórczo łączyć, a Bóg może być obecny w całym życiu człowieka – opowiada o motywacjach pielgrzymów ks. Artur Kaczyński z parafii Narodzenia NMP w Komorowie, organizator tegorocznej pielgrzymki.

Do wyboru trzy trasy 

Wrześniowa pielgrzymka do Lasek jest skierowana do osób w każdym wieku. Jej uczestnicy, zależnie od trasy, pokonają od 20 do 50 kilometrów. Najkrótsza będzie droga sprzed kościoła seminaryjnego na Krakowskim Przedmieściu (20 km). Pozostałe dwie trasy, z Komorowa i Raszyna są o kilka kilometrów dłuższe.

Pielgrzymki sprzed kościoła seminaryjnego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie oraz z parafii Narodzenia NMP w Komorowie wyruszą o godz. 11:00. Natomiast sprzed kościoła św. Szczepana w Raszynie o godz. 10:00. Po przybyciu do Lasek o godz. 13:00 pielgrzymi wezmą udział w Mszy świętej za wstawiennictwem bł. matki Czackiej, pomodlą się przy jej grobie oraz poznają Dzieło Lasek. Na zakończenie jest przewidziany wspólny grill.

Reklama

Koszt udziału w pielgrzymce rowerowej to 10 zł. Zapisy są przyjmowane online poprzez formularz >>>KLIKNIJ TUTAJ>>>.

Więcej informacji >>>TUTAJ>> oraz u ks. Artura Kaczyńskiego: [email protected]

archwwa.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę