Nasze projekty

Otylia Sałek: Kardynał Wyszyński pokazuje całym swoim życiem jak trudności przejść ze spokojem

„Czasy się zmieniają, państwo się zmienia i Kościół się zmienia, ale trudności pozostają. Kardynał Wyszyński pokazuje całym swoim życiem jak te trudności przejść ze spokojem. To co mnie ujmuje w jego postaci to pokój, który ma” - powiedziała w Poranku „Siódma9” dziennikarka Stacji7.pl Otylia Sałek na temat projektu „Czas to miłość”.

Gość Karola Gaca powiedziała, że to hołd, który polscy artyści składają Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Jest to projekt w którym muzyką postanowiliśmy pokazać jego nauczanie, jego postać. Dlatego zaprosiliśmy współczesnych muzyków, znanych współczesnemu młodemu pokoleniu do tego, żeby jego słowa przekazali – mówiła Otylia Sałek.

Kierownikiem muzycznym projektu jest Darek Malejonek, który zaprosił do współpracy Natalię Kawalec, Marikę, Bovską i Kasię Malejonek. Wszyscy artyści przygotowywali słowa swoich piosenek samodzielnie.

Reklama
Reklama

Nie sugerowaliśmy im niczego. Każdy z nich miał okazję spotkać się z nauczaniem Prymasa Wyszyńskiego i w swojej piosence, w stylistyce, która odpowiada im sercu, pokazać to co ważnego dla siebie widzą w tym co Prymas mówił, kim był, jak się zachowywał – powiedziała Sałek.

„Czasy się zmieniają, ale trudności pozostają”

Dziennikarka Stacji7.pl  powiedziała, że celem projektu jest pokazanie Prymasa Wyszyńskiego ludziom młodym.

Pokolenie naszych rodziców, które miało Prymasa na co dzień, miało okazję spotykać się z jego słowami. Widzieć w nim autorytet. Dziś musimy podjąć wysiłek, by w Prymasie Wyszyńskim zobaczyć wielkiego człowieka. Dziś także może być dla nas wielkim autorytetem. Jego słowa są szalenie aktualne – podkreśliła Otylia Sałek i dodała, że wszyscy artyści zaangażowani w projekt są jednocześnie ambasadorami przygotowań do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Jak sami przyznawali, dzięki udziałowi w projekcie „Czas to miłość” mogli lepiej poznać jego nauczanie.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Marika: Kard. Wyszyński uczy, że przebaczenie jest kluczem, który otwiera naszą celę

Przygotowując piosenki mogli sami mocniej wczytać się w to, co mówił Prymas Wyszyński. Przyznają, że wcześniej nie mieli okazji bliżej spotkać się z Prymasem Wyszyńskim. Przez ten projekt wczytali się mocniej w to, co on mówił i kim był. Wszyscy to podkreślają, że można w nim znaleźć bardzo aktualne przesłania na dzisiejsze czasy – poinformowała Otylia Sałek. Podzieliła się także swoim własnym świadectwem dotyczącym kard. Stefana Wyszyńskiego.

Czasy się zmieniają, państwo się zmienia i Kościół się zmienia ale trudności pozostają. Kardynał Wyszyński pokazuje całym swoim życiem jak te trudności przejść ze spokojem. To co mnie ujmuje w jego postaci to pokój, który ma. Pierwsze jego słowa, które usłyszałam to: „Nie musisz wszystkiego rozumieć, wystarczy, że wszystko co Bóg daje – kochasz”. Tylko przez to jedno zdanie widziałam w nim człowieka pełnego pokoju, zawierzenia. Wiedział, że decydując się na życie blisko Boga podejmuje dobrą decyzję. Dzisiaj w obliczu różnych trudności można z kardynała Wyszyńskiego czerpać wzór w pokoju, pokorze, w oddaniu się Panu Bogu, w zawierzeniu. On nas przez te trudności przeprowadzi – powiedziała Otylia Sałek.

Reklama

Posłuchaj całej rozmowy na stronie poranka „Siódma9.pl”.

PRZECZYTAJ: „Ojcze, poczekaj”. Polscy artyści dla Prymasa Wyszyńskiego

https://czastomilosc.stacja7.pl/

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite