Nasze projekty

Ogólnopolski Konkurs Akademicki – zgłoszenia do 31 marca

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Akademickim im. bp. Jana Chrapka. Jego celem jest wyróżnienie najlepszych prac magisterskich i doktorskich, inspirowanych nauczaniem Jana Pawła II o roli mediów w promowaniu godności człowieka. Prace można zgłaszać do 31 marca br.

Konkurs dla studentów i absolwentów to nowa formuła Konkursu o Indeks, który odbywał się przez 14 kolejnych lat aż do 2015 r. i był dedykowany maturzystom ubiegającym się o rozpoczęcie studiów na kierunkach dziennikarskich – wyjaśnia w rozmowie z KAI rzecznik prasowy FDNT Paweł Żulewski. Tym razem do konkursowej rywalizacji zaproszeni są autorzy prac magisterskich i rozpraw doktorskich poświęconych nauczaniu Jana Pawła II o roli mediów w promowaniu godności człowieka.

„Święty Jan Paweł II pozostawił po sobie niezwykły dorobek naukowy, który może być inspiracją dla pokoleń. Chcemy  aby konkurs na najlepszą pracę magisterską i rozprawę doktorską, skłaniał do zgłębiania tego nauczania oraz refleksji nad wartością i godnością człowieka – tematem ważnym i ponadczasowym ” – mówi Żulewski.

Autorzy prac naukowych mogą je zgłaszać do 31 marca br. Będą one oceniane według następujących kryteriów: zawartość merytoryczna pracy, oryginalność w przedstawieniu tematu i związek z nauczaniem Jana Pawła II oraz poprawność językowa. Do zdobycia są nagrody pieniężne: 3 tys. zł dla laureata w kategorii prac magisterskich i 10 tys. zł za najlepszy doktorat.

Reklama
Reklama

Organizatorem konkursu jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim oraz Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej. Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu można znaleźć pod adresem: https://dzielo.pl/konkurs-na-prace-magisterska-i-doktorska/formularz-zgloszeniowy/

Patron Ogólnopolskiego Konkursu Akademickiego bp Jan Chrapek był przewodniczącym Rady Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu. Odpowiadał z ramienia Rady Konferencji Biskupich Europejskich (CCEE) za media w Europie Środkowo-Wschodniej. Był jednym z twórców Katolickiej Agencji Informacyjnej i członkiem jej Rady Programowej. Wykładał na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Potrafił zaprzyjaźnić się z niemal całym polskim środowiskiem dziennikarskim. To m.in. jego osobistemu świadectwu Kościół zawdzięcza pozytywną zmianę swego obrazu w mediach pod koniec lat 90.

W 1997 i 1999 r. był organizatorem wizyt apostolskich Jana Pawła II w Polsce  Jako biskup radomski był inicjatorem wielu charytatywnych przedsięwzięć, m.in. jadłodajni dla ubogich, banku żywności, badań mammograficznych dla kobiet z najdalszych zakątków diecezji.

Reklama
Reklama

Zginął tragicznie w wypadku samochodowym 18 października 2001 r. na drodze krajowej nr 7 między Białobrzegami a Radomiem. Po jego śmierci powstało wiele upamiętniających go inicjatyw. M. in. przyznawana co roku dziennikarska nagroda „Ślad”, czy nagroda Funduszu Biskupa Jana Chrapka „Viventi Caritate”.

KAI

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite