Nasze projekty

Od środy triduum przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa

17 czerwca w Częstochowie rozpocznie się triduum przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zakończy się ono aktem ogłoszenia Jezusa Zbawicielem i Panem Archidiecezji Częstochowskiej. Na wydarzenie to zaprasza szczególnie wszystkich kapłanów archidiecezji abp Wacław Depo, ale mogą się w nie włączyć nie tylko księża.

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 19 czerwca abp Wacław Depo, metropolita częstochowski w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie, w obecności kapłanów dokona aktu ogłoszenia Jezusa Zbawicielem i Panem Archidiecezji Częstochowskiej. Wydarzenie to poprzedzi specjalne triduum w dniach 17-19 czerwca. Abp Wacław Depo zachęcił kapłanów archidiecezji częstochowskiej, „aby mogli odnowić się wewnętrznie i uznać po raz kolejny Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana”.

Na stronie www.jezusjestpanem.pl znajduje się specjalne zaproszenie na triduum. Abp Depo przypomniał w nim słowa św. Jana Marii Vianneya, że „kapłaństwo jest sakramentem Serca Jezusowego” – To triduum ma nas przygotować do osobistego zawołania, że Jezus jest moim Panem. Z tym zadaniem mamy pójść do ludzi, aby świat na nowo uwierzył, że Ojciec posłał swojego Syna nie dla potępienia tego świata, ale dla naszego zbawienia – powiedział abp Depo i dodał: „Bazylika archikatedralna jest matką naszego kapłaństwa. Dlatego niech z tego miejsca rozlega się wołanie: Jezus jest Panem”.

Program triduum przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa:

Reklama
Reklama
  • 17 czerwca – Liturgia Słowa (prowadzi ks. Piotr Stawarz SDS)
  • 18 czerwca – wspólne nabożeństwo pokutne i celebracja sakramentu pokuty i pojednania (prowadzi ks. Jacek Marciniec)
  • 19 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Liturgia Słowa (prowadzi ks. prof. Marek Tatar, profesor UKSW) i ogłoszenie Jezusa Zbawicielem i Panem archidiecezji częstochowskiej (aktu dokona abp Wacław Depo, metropolita częstochowski).

Każdego dnia liturgia będzie rozpoczynać się o godz. 20.30. W wydarzeniu wierni archidiecezji częstochowskiej będą mogli uczestniczyć on-line. Link do udziału w transmisji będzie dostępny na Facebooku oraz na stronie archidiecezji częstochowskiej, a także na stronie www.jezusjestpanem.pl

Ks. Michał Krawczyk, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Częstochowskiej zachęca, aby podobny akt ogłoszenia Jezusa Zbawicielem i Panem Archidiecezji Częstochowskiej został uczyniony podczas Mszy św. w parafiach, a także w domach, rodzinach, wspólnotach zakonnych i wspólnotach życia. – Nie jest to wydarzenie, które ma ograniczyć się do naszej archikatedry i obecnych w niej kapłanów – podkreśla ks. Krawczyk.

Specjalnie przygotowane teksty oddania swojego życia Jezusowi, Panu i Zbawicielowi, można pobrać na stronie www.jezusjestpanem.pl.

Reklama
Reklama

os, KAI/Stacja7

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę