Obchodzimy dziś Dzień Świętości Życia

25 marca czyli 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem Kościół obchodzi Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Polsce to także Dzień Świętości Życia. Ma on na celu budzić wrażliwość na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie oraz zwrócić uwagę jak bardzo potrzebna jest szczególna troska o życie.

Życie ludzkie jest święte

Dzień Świętości Życia został ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w 1998 roku jako odpowiedź na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium Vitae” z 1995 roku. Papież Polak pisał: „Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka, którym stanie się on w przyszłości i którego dni są już policzone, a powołanie już zapisane w księdze żywota” (EV 61).

W tym duchu Konferencja Episkopatu Polski przy okazji Dni Świętości Życia podkreśla, że rodzice, rodziny i wszyscy stanowiący prawo powinni stać na straży wyjątkowej wartości każdego ludzkiego istnienia od poczęcia do naturalnej śmierci.

O Dniu Świętości Życia przypomniał w czasie środowej audiencji Papież Franciszek.

Reklama
Reklama

Dzień ten poprzedza Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Akcja zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka rozpoczęła się 19 marca. W tym roku wzięło w niej udział ponad 100 tys. osób.

Przeczytaj również

SPRAWDŹ: Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. „Życie ludzkie zaczyna się od poczęcia”

Reklama
Reklama

Rokrocznie z okazji Dnia Świętości Życia w całej Polsce w różnym czasie organizowane były Marsze dla Życia i Rodziny. To wyraz publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.

25 marca w dobie epidemii

Metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc będzie w ten Dzień przewodniczył Mszy św. w katowickiej katedrze Chrystusa Króla. Msza św. o godz. 18 będzie transmitowana na antenie Radia eM (107,6 FM) oraz w internecie.

Reklama

W diecezji tarnowskiej centralne uroczystości odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej o godz. 17.

Msza Święta w uroczystość Zwiastowania Pańskiego odbędzie się także w Szczecinie, w kościele pw. św. Jana Ewangelisty, o godz. 19.

Msza Święta w uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia???? 25 marca⛪ kościół pw. św. Jana…

Posted by Fundacja Małych Stópek on Tuesday, March 23, 2021

W wielu miejscach biskupi zachęcają do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa tyle, ile ciąża – 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

Wszyscy, którzy pragną złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji, mogą to uczynić zarówno w kościele podczas specjalnej Mszy św., jak również prywatnie. Duchową Adopcję może podjąć każdy.

ZOBACZ WIĘCEJ: Duchowa Adopcja. Jak to zrobić?

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę