Nasze projekty

O. Jędrzejewski nagrał wiadomość dla 13-latka z Bełchatowa

Znany dominikański kaznodzieja o. Wojciech Jędrzejewski nagrał wideo-wiadomość skierowaną do 13-latka z Bełchatowa, który podczas Mszy św. wypluł konsekrowaną Hostię. Dominikanin proponuje chłopakowi indywidualną rozmowę, jeśli ten będzie zainteresowany.

Mieszkający w łódzkim klasztorze oo. dominikanów o. Wojciech, znany m.in. widzom kanału Dominikanie.pl na YouTube z codziennych komentarzy do Ewangelii i różnych serii biblijnych, nagrał wideo dostępne publicznie, ale skierowane do chłopca, który od kilku dni jest bohaterem wielu medialnych doniesień. Podczas niedzielnej Mszy św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Bełchatowie (diecezja łódzka) chłopiec miał po przyjęciu Komunii św. wypluć i schować konsekrowaną Hostię do kieszeni. Zwrócili na to uwagę inni wierni, zgłosili sprawę proboszczowi a ten wezwał policję tłumacząc się obawą o profanację. Wokół incydentu rozgorzała w Internecie wielka dyskusja. 

W swoim nagraniu o. Wojciech w ogóle się jednak do niej nie odnosi. Bezpośrednio zwraca się do chłopaka, nawiązując do sytuacji z czasu, gdy on sam miał 13 lat i nie wiedział po co w ogóle chodzi do kościoła. Zapytany pewnego dnia przez kumpla, czy chodzi na Mszę z własnej woli czy dlatego, że ktoś mu kazał – przestraszył się wyśmiania i powiedział, że chodzi, ponieważ mu każą. – Być może sam dziś nie wiesz, co się w tobie w tamtej chwili zadziało, nie jesteś pewien jakie miałeś intencje i być może sam masz mętlik w głowie jak ja, gdy miałem te 13 lat i stałem z kumplem w kościele. Gdybyś więc chciał o tym porozmawiać, gdybyś chciał pomocy w zorientowaniu się w całej tej sytuacji, gdyby taka rozmowa mogłaby w czymkolwiek ci pomóc – to proszę zgłoś się do mnie – deklaruje o. Wojciech. 

Bo wiesz, ja się w tym kościele w Bełchatowie nawracałem! 

Reklama
Reklama

mówi na końcu. Przywołuje swoje wspomnienie z młodości, gdy za namową kuzynek dołączył do pieszej pielgrzymki idącej właśnie z kościoła Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Bełchatowie na Jasną Górę. Był wówczas daleko od Kościoła, ale tamto doświadczenie rozpoczęło w nim proces powrotu do Pana Boga.

O. Wojciech Jędrzejewski mieszka w kościele dominikanów w Łodzi przy ul. Zielonej 13. Dokładniejsze dane kontaktowe znajdują się tutaj>>

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę