Nasze projekty

Nietypowa ławka przed Oknem Papieskim

W niedzielę 23 września na Placu Franciszkańskim przed Oknem Papieskim zostanie ustawiona ławka, na której umieszczone będą słowa „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”, na pamiątkę wizyty Franciszka w Krakowie w lipcu 2016

O godz. 11 w Bazylice Franciszkanów w Krakowie rozpocznie się Msza św. w intencji Franciszka. Następnie, o godz. 12.00 w Auli bł. Jakuba nastąpi prezentacja nowej książki Wydawnictwa Franciszkanów „Bratni Zew”, zatytułowanej „Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna”. Włoski autor Massimo Borghesi jako pierwszy dokonuje całościowej analizy formacji intelektualnej obecnego papieża, wskazując tych autorów i te dzieła, które wywarły szczególny wpływ na Jorge Mario Bergoglio, jezuitę, biskupa, kardynała, a teraz głowę Kościoła.

Po prezentacji zostanie odsłonięta papieska ławka, umieszczona na alejce prowadzącej od Plant w kierunku głównego wejścia do Bazyliki. Kształtem odpowiada ona ławkom miejskim znajdującym się na Plantach.

W czasie jednego ze spotkań w oknie papieskim na ŚDM 2016 Papież powiedział „W życiu małżeńskim pamiętajcie o trzech słowach: Proszę, Dziękuję i Przepraszam   Czasem latają talerze, ale nie bójcie się, kiedy coś takiego się zdarzy. Dam Wam jedną radę: nigdy nie kończcie dnia bez zawarcia pokoju!”

Reklama
Reklama

Ma ona stać się materialnym przypomnieniem wydarzenia, o którym często przewodnicy krakowscy właśnie w tym miejscu mówią turystom. Użycie motywów twórczości Wyspiańskiego (oparcie nawiązuje do nasturcji z polichromii Bazyliki) ma dodatkowo wzmocnić ten przekaz, łącząc go z tym konkretnym miejscem Krakowa, jakim jest Bazylika św. Franciszka i klasztor franciszkanów.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę