Nasze projekty

Niedługo koniec zapisów na „Przystanek Jezus”. Nie zwlekaj ze zgłoszeniem

Tylko do środy 7 lipca można zgłosić się do udziału w ewangelizacji na "Przystanku Jezus". Z powodu pandemii, liczba miejsc została mocno ograniczona, dlatego organizatorzy proszą, aby nie zwlekać z decyzją.

Facebook.com/Przystanek Jezus

Od 26 lipca do 1 sierpnia w Płotach, ewangelizatorzy z „Przystanku Jezus” spotkają się z uczestnikami festiwalu Pol’and’Rock (dawniej Woodstock). W ogólnopolskiej inicjatywie wezmą udział m.in. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki i przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz bp Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i inicjator ewangelizacji na „Przystanku Jezus”, który poprowadzi trzydniowe rekolekcje dla uczestników.

Nie tylko ewangelizacja. Organizatorzy zadbali o ofertę kulturalną

Rekolekcje głoszone przez bp. Dajczaka przygotują uczestników do wyjścia z Ewangelią do ludzi uczestniczących w Pol’and’Rock Festivalu i dzielenia się swoim doświadczeniem wiary. Jak podkreślają organizatorzy, sam festiwal Pol’and’Rock ograniczony w tym roku będzie do 20 tys. oficjalnych uczestników. Zwykle w wydarzeniu uczestniczy ponad 500 tys. osób, ale prawdopodobnie wielu ludzi znajdzie się poza właściwą przestrzenią festiwalu.

Ich właśnie chcemy w tym roku otoczyć szczególną opieką i do nich kierować nasz przekaz – mówi o. Damian Piątkowiak SVD, jeden z duszpasterzy zaangażowanych w przygotowania do „PJ”.

Reklama
Reklama

Przyjaciele! Informujemy, że dziś jest ostatnia szansa na zapisanie się na tegoroczną edycję Przystanku Jezus!…

Posted by Przystanek Jezus on Wednesday, July 7, 2021

W pobliżu głównego pola Pol’and’Rocka znajdzie się biały krzyż, wyznaczający główną przestrzeń spotkań ewangelizacyjnych. Zależy nam na tym, by oprócz indywidualnych rozmów, które są najważniejsze, przedstawić również pewną ofertę kulturalną – mówi o. Piątkowiak. Obecność na scenie „Przystanku Jezus” potwierdziły już m.in. zespoły 2Tm 2,3, Fishecletic oraz raper Tau.

Odzyskanie równowagi duchowej po pandemii. Główny temat inicjatywy

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są członkowie wspólnot, grup, ruchów i stowarzyszeń, zarówno księża, siostry zakonne, jak i świeccy. Tegoroczna ewangelizacja przebiegnie pod znakiem odzyskiwania równowagi duchowej utraconej z powodu pandemii.

Reklama
Reklama

Zdajemy sobie sprawę z tego, że czas trwającej pandemii spowodował w społeczeństwie duże zmiany, które nie ominęły także pokolenia ludzi młodych. Wielu z nich od długiego czasu nie uczestniczyło w praktykach religijnych, nie przystępowało do sakramentów, a podczas izolacji nie miało możliwości bezpośredniego kontaktu ze świadkami wiary – tłumaczą organizatorzy „Przystanku Jezus”.

Z drugiej strony – dodają – większe niż wcześniej poczucie wyizolowania i samotności, problemy z depresją i zaburzenia emocjonalne wydają się dobrą okazją, by opowiedzieć im o Jezusie i Jego miłości, która może przywrócić nadzieję i radość w zmiennych i niepewnych okolicznościach życia.

„Czujcie się zaproszeni i nie zwlekajcie ze zgłoszeniem”

Jak deklarują, jako chrześcijanie, odpowiadając na zaproszenie papieża Franciszka, chcą towarzyszyć młodym w ich wędrówce i dlatego pragną stworzyć dla nich propozycję spotkania z ewangelizatorami „Przystanku Jezus” podczas festiwalu Pol’and’Rock. Do tego grona czujcie się zaproszeni i jeśli możecie, przekażcie proszę informację w swoich środowiskach – apelują organizatorzy ewangelizacyjnej akcji do członków chrześcijańskich wspólnot i ruchów.

Reklama

Z powodu pandemii, liczba miejsc na tegorocznym „Przystanku Jezus” jest ograniczona. Dlatego organizatorzy proszą, aby nie zwlekać z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego. Nie odkładaj tego na później, ponieważ może się okazać, że nie będziemy mogli przyjąć Cię do naszego grona – przypominają.

Koniec zapisów. Czego wymaga się od uczestników?

Zapisy na tegoroczny „Przystanek Jezus” kończą się 7 lipca i tylko osoby, które do 11 lipca prześlą skan listu polecającego i zadatek na pokrycie kosztów organizacyjnych, będą mogły wziąć udział w wydarzeniu.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo uczestnicy wydarzenia zachęcani są do zaszczepienia się i przywiezienia ze sobą certyfikatu szczepienia przeciwko COVID-19.

„Jeśli do czasu naszego spotkania nie będziesz zaszczepiony, w dniu Twojego przyjazdu konieczne będzie okazanie aktualnego negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w czasie ostatnich 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu” – podkreślają oorganizatorzy.

Każdy wypełni również oświadczenie o stanie zdrowia oraz że nie podlega obowiązkowej kwarantannie lub izolacji. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą maseczki, natomiast w przypadku niepokojących objawów należy zrezygnować z udziału w „Przystanku Jezus”.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu na stronie www.przystanekjezus.pl.

Organizatorem Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus” jest Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza z siedzibą w Porszewicach koło Łodzi.

kh/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę