Nasze projekty

Nie żyje Andrzej Brandstatter. „Swym uśmiechem i pogodą zarażał innych”

Andrzej Brandstatter był założycielem zespołu Krywań oraz fundacji Pro Artis. Od lat zmagał się z ciężką chorobą, która uniemożliwiła mu grę na instrumentach.

fot. MuzNastrAtmospheric1/youtube.com (print screen)

Andrzeja Brandstatter w 1973 roku przy Domu Kultury Dzieci i Młodzieży Jutrzenka założył zakopiański zespół folkowy „Krywań”. Wraz z żoną Małgorzatą stworzył fundację Pro Artis, która zajmowała się poszukiwaniem i szlifowaniem dziecięcych talentów.

Dalsza część tekstu pod materiałem.

O śmierci muzyka, autora tekstów i ikony Podhala poinformował między innymi Urząd Miasta Zakopane. „Każde dziecko, zdrowe czy niepełnosprawne, które rwie się do muzykowania albo do rysowania, dostaje dzięki Fundacji szansę nauczyć się więcej, wystąpić na scenie, przeżyć niezapomnianą przygodę” – czytamy na stronie internetowej urzędu. Efekty pracy twórców fundacji można było podziwiać podczas corocznych zakopiańskich Wierchowych Spotkań.

Reklama

„Odszedł Człowiek wielkiego serca i hartu ducha, który swym uśmiechem i pogodą zarażał innych. Jesteśmy wdzięczni, że było nam dane się spotkać” – można przeczytać dalej. Artysta od lat chorował na stwardnienie rozsiane. 

Dalsza część tekstu pod materiałem.

Andrzej Brandstatter urodził się w Opolu, ale większość swojego życia spędził na Podhalu. To tam założył najpierw zespół Krywań, a potem Hawrań. Choć od wielu lat zmagał się z poważną chorobą, która uniemożliwiła mu grę na instrumentach, nadal śpiewał i pisał teksty piosenek.

Reklama

zakopane.pl, pap.pl, rmf24.pl, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę