Nasze projekty

Poczwórna radość na Podhalu! Na świat przyszły czworaczki

Agnieszka, Hania, Klementynka i Anielka to imiona czworaczków, które przyszły na świat w szpitalu w Krakowie. Rodzice dziewczynek to górale pochodzący z Kościeliska i Zębu.

fot. archiwum prywatne/Szpital Uniwersytecki w Krakowie, facebook.com

Jak poinformował Szpital Uniwersytecki w Krakowie, cztery dziewczynki przyszły na świat pod koniec lutego na Oddziale Klinicznym Położnictwa i Perinatologii SU. Dzieci ważyły od 1 kg do 1,150 kg. Rodzicami są Dominika i Marcin Gąsienica-Matus z Podhala. To ich pierwsze dzieci. 

Dziewczynki urodziły się w 30 tygodniu i 5. dniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. Trafiły pod opiekę zespołu Oddziału Klinicznego Neonatologii SU. Prof. Ryszard Lauterbach podkreśla, że ich ich stan zdrowia jest typowy dla tak wczesnych narodzin.

Rodzice dziewczynek pochodzą z Kościeliska i Zębu na Podhalu. Mama jest przedszkolanką, a tata architektem. Od początku była to też wielka radość, że będziemy mieli dzieci. Myślę, że dosyć szybko się przyzwyczailiśmy do tego, że będzie ich więcej – podkreślają w rozmowie z Marią Włodkowską ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jak dodają, od początku było wiadomo, że będą dwie dziewczynki, a pozostałe dwie trochę dużej nie zdradzały swojej płci. Pani Dominika i pan Marcin już nie mogą się doczekać przyjazdu dzieci do domu.

Reklama

su.krakow.pl, 24tp.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę