Nasze projekty

News Stacji7.pl: Abp Głódź wpłacił pieniądze na Fundację św. Józefa

Abp Sławoj Leszek Głódź wpłacił pieniądze na Fundację św. Józefa – dowiedziała się Stacja7.pl. To oznacza, że wyrok Stolicy Apostolskiej wobec byłego metropolity gdańskiego został w pełni zrealizowany.

Abp Sławoj Leszek Głódź FOT. WIkipedia

Przypomnijmy, że wobec emerytowanego biskupa gdańskiego abp Sławoja Leszka Głódzia, toczyło się postępowanie dotyczące zaniedbań w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób nieletnich, a także w innych sprawach dotyczących zarządzania diecezją.

W wyniku zakończonego dochodzenia Nuncjatura Apostolska w Polsce poinformowała 29 marca, że abp Głódź dostał nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską, nie może uczestniczyć w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej, a także miał wpłacić pieniądze na rzecz działalności Fundacji św. Józefa.

Wpłata ze strony byłego arcybiskupa gdańskiego powoduje, że wyrok Stolicy Apostolskiej został w pełni zrealizowany.

Reklama

Informuję, że w sprawie arcybiskupa Leszka Sławoja Głódzia decyzja Stolicy Apostolskiej upubliczniona dnia 29 marca br. dotycząca wpłaty na rzecz Fundacji św. Józefa została zrealizowana – przekazał nam ks. Piotr Studnicki, kierownik biura delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży i pełnomocnik Fundacji św. Józefa.

Fundacja przeznaczy otrzymane środki na cele wskazane w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej. Zgodnie z obowiązującym prawem, fundacja nie może ujawnić kwoty darowizny – dodaje ks. Studnicki.

Fundacja cały czas nie odnotowała wpłaty od bp Edwarda Janiaka, byłego biskupa diecezji kaliskiej, który również został ukarany przez Stolicę Apostolską.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę