Nasze projekty

News Stacji7.pl: Abp Głódź wpłacił pieniądze na Fundację św. Józefa

Abp Sławoj Leszek Głódź wpłacił pieniądze na Fundację św. Józefa – dowiedziała się Stacja7.pl. To oznacza, że wyrok Stolicy Apostolskiej wobec byłego metropolity gdańskiego został w pełni zrealizowany.

Przypomnijmy, że wobec emerytowanego biskupa gdańskiego abp Sławoja Leszka Głódzia, toczyło się postępowanie dotyczące zaniedbań w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób nieletnich, a także w innych sprawach dotyczących zarządzania diecezją.

W wyniku zakończonego dochodzenia Nuncjatura Apostolska w Polsce poinformowała 29 marca, że abp Głódź dostał nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską, nie może uczestniczyć w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej, a także miał wpłacić pieniądze na rzecz działalności Fundacji św. Józefa.

Wpłata ze strony byłego arcybiskupa gdańskiego powoduje, że wyrok Stolicy Apostolskiej został w pełni zrealizowany.

Reklama
Reklama

Informuję, że w sprawie arcybiskupa Leszka Sławoja Głódzia decyzja Stolicy Apostolskiej upubliczniona dnia 29 marca br. dotycząca wpłaty na rzecz Fundacji św. Józefa została zrealizowana – przekazał nam ks. Piotr Studnicki, kierownik biura delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży i pełnomocnik Fundacji św. Józefa.

Fundacja przeznaczy otrzymane środki na cele wskazane w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej. Zgodnie z obowiązującym prawem, fundacja nie może ujawnić kwoty darowizny – dodaje ks. Studnicki.

Fundacja cały czas nie odnotowała wpłaty od bp Edwarda Janiaka, byłego biskupa diecezji kaliskiej, który również został ukarany przez Stolicę Apostolską.

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite