Fundacja św. Józefa wydała 700 tys. złotych na pomoc osobom skrzywdzonym

"W 2020 r. Fundacja wydała prawie 700 tys. zł. na bezpośrednią pomoc pokrzywdzonym oraz działania systemu pomocy zranionym i zapobiegania krzywdzie" - mówi Marta Titaniec, członkini Zarządu Fundacji Świętego Józefa KEP.

W 2020 r. rozpoczęła działalność Fundacja Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski. Powstała ze środków duchownych, by wspierać działania Kościoła w Polsce na rzecz osób pokrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym oraz budować system zapobiegania takim sytuacjom. Fundacja wpisuje się powoli zarówno w świadomość osób pokrzywdzonych (o czym świadczą kontakty z nimi i np. finansowanie indywidualnych terapii), jak i w świadomość wspólnot kościelnych, co prowadzi do wspierania różnych przedsięwzięć w diecezjach – mówi Marta Titaniec w komentarzu dla KAI.

Poinformowała, że w 2020 r. Fundacja wydała prawie 700 tys. zł. na bezpośrednią pomoc pokrzywdzonym oraz działania systemu pomocy zranionym i zapobiegania krzywdzie. Na bazie doświadczeń pierwszych miesięcy powstał Regulamin Grantowy na rok 2021, prezentujący różne możliwości uzyskania wsparcia Fundacji przez osoby pokrzywdzone albo na projekty wspierające system pomocy zranionym – stwierdziła.

Fundacja uruchomiła stronę zgloskrzywde.pl, która jest czymś w rodzaju poradnika dla osób pokrzywdzonych (zawiera informacje jak uzyskać pomoc, gdzie przekazać informacje o zaniedbaniu w wyjaśnianiu sprawy w Kościele itd.).

Reklama
Reklama

Fundacja, współpracując ściśle z Delegatem i Koordynatorem KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży, działa na rzecz takiej przemiany wrażliwości w Kościele, by osoby pokrzywdzone mogły w nim doświadczać zrozumienia i wsparcia, a przez to odbudowywać zaufanie do wspólnoty.

SPRAWDŹ: Fundacja Świętego Józefa będzie przyznawać granty osobom pokrzywdzonym

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę