Nasze projekty

Fundacja św. Józefa wydała 700 tys. złotych na pomoc osobom skrzywdzonym

"W 2020 r. Fundacja wydała prawie 700 tys. zł. na bezpośrednią pomoc pokrzywdzonym oraz działania systemu pomocy zranionym i zapobiegania krzywdzie" - mówi Marta Titaniec, członkini Zarządu Fundacji Świętego Józefa KEP.

W 2020 r. rozpoczęła działalność Fundacja Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski. Powstała ze środków duchownych, by wspierać działania Kościoła w Polsce na rzecz osób pokrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym oraz budować system zapobiegania takim sytuacjom. Fundacja wpisuje się powoli zarówno w świadomość osób pokrzywdzonych (o czym świadczą kontakty z nimi i np. finansowanie indywidualnych terapii), jak i w świadomość wspólnot kościelnych, co prowadzi do wspierania różnych przedsięwzięć w diecezjach – mówi Marta Titaniec w komentarzu dla KAI.

Poinformowała, że w 2020 r. Fundacja wydała prawie 700 tys. zł. na bezpośrednią pomoc pokrzywdzonym oraz działania systemu pomocy zranionym i zapobiegania krzywdzie. Na bazie doświadczeń pierwszych miesięcy powstał Regulamin Grantowy na rok 2021, prezentujący różne możliwości uzyskania wsparcia Fundacji przez osoby pokrzywdzone albo na projekty wspierające system pomocy zranionym – stwierdziła.

Fundacja uruchomiła stronę zgloskrzywde.pl, która jest czymś w rodzaju poradnika dla osób pokrzywdzonych (zawiera informacje jak uzyskać pomoc, gdzie przekazać informacje o zaniedbaniu w wyjaśnianiu sprawy w Kościele itd.).

Reklama
Reklama

Fundacja, współpracując ściśle z Delegatem i Koordynatorem KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży, działa na rzecz takiej przemiany wrażliwości w Kościele, by osoby pokrzywdzone mogły w nim doświadczać zrozumienia i wsparcia, a przez to odbudowywać zaufanie do wspólnoty.

SPRAWDŹ: Fundacja Świętego Józefa będzie przyznawać granty osobom pokrzywdzonym

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę