Nasze projekty

Napiszą ikony dla hospicjum dziecięcego

- To jest taka jedna wielka modlitwa pod przykrywką malowania pędzlem - mówi Katarzyna Perkowska, organizatorka aukcji charytatywnej na rzecz hospicjum dziecięcego w Wilnie, która odbędzie się 28 kwietnia.

Pracownia Ikon Serca Jezusowego pod Poznaniem przeznaczy tegoroczny dochód z aukcji ikon na Fundację Aniołów Miłosierdzia, która zbiera pieniądze na budowę Mostu do Nieba, czyli pierwszego na Litwie hospicjum dziecięcego. 

– Chcemy, aby ikony zostały napisane do Wielkanocy, tak aby aukcja mogła się odbyć w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – mówi Katarzyna Perkowska, właścicielka pracowni.

Jak podkreślają organizatorzy każdy może przyłączyć się do pracowni i własnoręcznie napisać ikonę lub kupić deskę dla ikonopisarza, której koszt wynosi około stu złotych.

Reklama

– Gotowa ikona kilkakrotnie przewyższa wartością deskę, dlatego ważne, aby zebrać tych desek jak najwięcej – dodaje.

To ikonopisarze zadecydują o tym co przedstawią na deskach, dlatego możemy się na nich spodziewać m.in. wizerunków Matki Bożej, Świętej Rodziny oraz Aniołów.

– Każdy przygotowuje ikonę, jaką czuje, że powinien – mówi Katarzyna Perkowska.

Reklama

Dotychczasowe aukcje ikon odbywały się przy parafii św. Stanisława Kostki w Poznaniu, ale tegoroczna licytacja zostanie zorganizowana w innym miejscu – być może częściowo również w internecie – tak aby mogło wziąć w niej udział, jak najwięcej osób.

– Zastanawiamy się jeszcze, jak to zorganizować, tak aby osoby z różnych części Polski mogły wziąć udział w licytacji – mówi Katarzyna Perkowska.

 

Reklama

Co roku na Litwie, z powodu nieuleczalnych chorób, umiera ponad 120 dzieci, dla których nie stworzono jeszcze miejsca, gdzie mogłyby godnie spędzić ostatnie chwile życia. Fundacja Aniołów Miłosierdzia podjęła się zbudowania Mostu do Nieba, czyli pierwszego hospicjum dla dzieci w Wilnie. Przedsięwzięcie, którego koszt wynosi pięć milionów złotych, można wesprzeć również poprzez stronę www.mostdonieba.pl

Stacja7/kh

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite