Nasze projekty

Na Taize we Wrocławiu ciągle można się zgłaszać

Ciągle można jeszcze zgłaszać się do udziału w 42. Europejskim Spotkaniu Młodych Taizé, które odbędzie się w dniach 28 grudnia – 1 stycznia we Wrocławiu. Zgłoszenia indywidualne lub poprzez wspólnoty lub parafie przyjmowane są do 1 grudnia.

Europejskie Spotkanie Młodych to bardzo piękne i mocne doświadczenie, ponieważ możemy tam poznać młodych ludzi z różnych krajów z całego świata. Ono pokazuje, że Bóg stworzył świat bardzo różnie, że są różne sposoby wiary, różne światopoglądy, ale każdy z nich coś pokazuje o miłości Boga. I jeżeli się tym dzielimy to możemy Go trochę lepiej poznać – mówi Friedeman, wolontariusz ESM z Niemiec.

To dobry czas, aby “podzielić się swoim doświadczeniem życia i wiary oraz wysłuchać innych, którzy mogą inaczej widzieć pewne rzeczy”. – Możemy się dzięki temu czegoś nauczyć i wyjechać z Wrocławia trochę bogatsi – podkreśla Friedeman.

Wolontariusz podkreśla, że trudno w pełni wyrazić słowami na czym polega niesamowite doświadczenie Europejskiego Spotkania Młodych, ale na pewno warto w nim uczestniczyć, zwłaszcza, że odbywa się ono w Polsce bardzo rzadko. Dokładnie 20 lat temu, na przełomie wieków, odbywało się w Warszawie. – Zapraszamy wszystkich do Wrocławia, żeby doświadczyć, że Pan Bóg nas bardzo kocha. Jestem przekonany, że będzie to wydarzenie roku w Polsce – mówi Friedeman.

Reklama
Reklama

Zgłoszenia udziału w spotkaniu są przyjmowane do 1 grudnia. Do Wrocławia można przyjechać z grupą z parafii, wspólnoty, duszpasterstwa lub indywidualnie, zgłaszając się wcześniej poprzez formularz na stronie: www.tz.fr. Grupa Taizé Warsaw zachęca do zostania jednocześnie uczestnikiem i wolontariuszem spotkania, ponieważ “pełnienie funkcji wolontariusza nie zaburza uczestnictwa w całym programie spotkania, a jedynie go wzbogaca”.

Europejskie Spotkanie Młodych to coroczne spotkanie organizowane przez braci ze wspólnoty Taize w jednym z miast Europy, na które przyjeżdżają młodzi ludzie z całego świata. We Wrocławiu organizatorzy spodziewają się udziału 40 tysięcy osób. Ostatnie spotkanie w Polsce zostało zorganizowane 10 lat temu w Poznaniu.

Reklama
Reklama

kh, archwwa/ad

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite