Nasze projekty

Msza za zmarłych bezdomnych w Krakowie

Wspólnota Hanna zaprasza wszystkich krakowian na wspólną modlitwę w intencji zmarłych osób bezdomnych. Msza św. w ich intencji odprawiona zostanie w Dzień Zaduszny w kościele pw. św. Mikołaja w Krakowie.

Eucharystia rozpocznie się w świątyni przy ul. Kopernika 9 o godzinie 18:00. Modlitwie przewodniczyć będzie ks. Mateusz Szymczyk.

Jak podkreślają organizatorzy ze Wspólnoty Hanna, w ich doświadczenia spotkań z osobami w kryzysie bezdomności wpisane są nieodzownie odchodzenia, pożegnania czy ich brak, a także śmierć. „Z naszej paczki, którą się trzymaliśmy, tylko ja jeden jeszcze żyję. Tylko ja zostałem. Tak nagle” – zamieszczono na profilu społecznościowym grupy wspomnienie jednego z podopiecznych.

Organizacja chce więc pamiętać o tych, którzy już odeszli, również na modlitwie. Stąd zaproszenie do wspólnej modlitwy za dusze ubogich braci i sióstr, z którymi często krakowianie nie mieli czasu zamienić słowa, kiedy żyli na ulicach miasta.

Reklama
Reklama


Członkowie wspólnoty Hanna, której patronką jest błogosławiona pielęgniarka Hanna Chrzanowska, od ponad czterech lat do czasu wybuchu pandemii spotykali się z osobami w kryzysie bezdomności. W każdy środowy wieczór na skwerze im. Andrzeja Wajdy w Krakowie przynosili im kawę, herbatę i przekąski, a zimą także zupę. Z powodu obostrzeń sanitarnych grupowe spotkania zamieniono na 2-osobowe patrole, które udają się z prowiantem do bezdomnych przebywających w okolicach dworca kolejowego, na Plantach czy placu Matejki.

ZOBACZ TEŻ: 30 modlitw za zmarłych na cały listopad [POBIERZ]

Reklama
Reklama

ah, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę