fot. Pixabay

Modlitwy za zmarłych na każdy dzień listopada [POBIERZ]

Przez cały listopad możemy uzyskać odpust za zmarłych. Jednym z warunków uzyskania takiego odpustu jest modlitwa w intencji tych, którzy uprzedzili nas w drodze do nieba. Przygotowaliśmy modlitewnik z 30 modlitwami za zmarłych - warto wykorzystać go w tym miesiącu.

Reklama

W modlitewniku znalazły się modlitwy do wykorzystania indywidualnego oraz rodzinnego czy wspólnotowego. Wśród nich są modlitwy za zmarłych rodziców, za osoby spoczywające na danym cmentarzu a także za poległych żołnierzy. Zawiera on także dwie Litanie oraz wskazówki, jak odmówić Koronkę w intencji zmarłych.

Warto pamiętać, że modlitwa za zmarłych jest jednym z warunków uzyskania odpustu zupełnego. Stolica Apostolska wydała specjalny dekret zmieniający możliwość uzyskania tego odpustu, dostosowując ją do obecnej sytuacji pandemii koronawirusa. W tym artykule wyjaśniamy, jak można uzyskać odpust w nowych okolicznościach spowodowanych pandemią.

W dniach 1-9 listopada warto sięgnąć także po Nowennę w intencji zmarłych za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego.

Reklama
Reklama

POBIERZ MODLITEWNIK Z MODLITWAMI ZA ZMARŁYCH

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę