Nasze projekty

Msza w intencji pokoju w Armenii

16 października w Świątyni Opatrzności Bożej kard. Kazimierz Nycz odprawi o godz. 18.00 Eucharystię w intencji nastania pokoju w Armenii. Metropolita warszawski jest ordynariuszem wiernych obrządku ormiańskokatolickiego.

Na wspólną modlitwę wszystkich Ormian w Polsce i ich przyjaciół wraz z ks. Taronem Ghulikyanem, duszpasterzem Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego zaprasza ks. prof. Józef Naumowicz, duszpasterz ormiańskokatolickiej parafii centralnej pw. św. Grzegorza z Nareku w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE: Walki na Kaukazie. Papież apeluje o pokój

Po Mszy świętej zaplanowano modlitwę przy chaczkarze przed Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie. Ten tradycyjny ormiański krzyż kamienny to dar Ormian, dedykowany w 2018 r. Janowi Pawłowi II jako przyjacielowi Armenii. Krzyż ten upamiętnia również więzi polsko-ormiańskie oraz rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i ustanowienia pierwszej Republiki Armenii.

Reklama

Od 27 września br. trwają walki w Górskim Karabachu – zamieszkiwanej przez Ormian enklawie w Azerbejdżanie. W walkach zginęło już ponad 500 osób. Wprawdzie obie strony zawarły porozumienie o zawieszeniu broni z przyczyn humanitarnych ale niemal natychmiast pojawiły się sygnały o jego łamaniu.

PRZECZYTAJ: Kościoły Europy apelują do UE w sprawie Górskiego Karabachu

archwwa.pl

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite