Nasze projekty

„Moje życie jako dar i zadanie” Finał Konkursu Papieskiego

Nie było wielkiej finałowej gali, ale byli finaliści - oczytani w Janie Pawle II licealiści z całej Polski, którzy stanęli w szranki broniąc swoich esejów na podstawie nauczania papieża Polaka. Za nami XVI Konkurs Papieski, organizowany przez Instytut Tertio Millenio.

Z powodu epidemii koronawirusa konkurs wyglądał w tym roku inaczej niż zazwyczaj. Trudniej mieli młodzi biorący w nim udział, ponieważ zdani byli w pracy na siebie i zdalny kontakt z katechetami. W tym roku ograniczona została ilość osób obecnych na finale, a także zrezygnowano z uroczystej gali z powodu sytuacji epidemiologicznej.

Odbyły się natomiast finały w 9 miastach całej Polski, gdzie finaliści mogli obronić tezy postawione przez siebie w eseju napisanym w etapie III. Pytania zadawała im komisja złożona ze znawców nauczania Jana Pawła II.

Młodzi zwracali uwagę, że zarówno esej jak i obrona były trudnym zadaniem, ponieważ wyzwaniem był sam temat, zaczerpnięty z nauczania papieża: ŻYCIE I WOLNOŚĆ – DAR I ZADANIE. Mimo wymagającego podejścia do życia prezentowanego przez św. Jana Pawła, nadal są wśród młodych ludzi tacy, którzy starają się iść Jego śladami.

Reklama
Reklama

mówi Katarzyna Pokrywka, Koordynator Konkursu Papieskiego.

Finał wyłonił 9 zwycięzców, z których każdy otrzymał voucher na wyjazd do Rzymu – do zrealizowania po ustaniu pandemii. Nagrody ufundowane zostały między innymi przez Związek Harcerstwa Polskiego, a także wydawnictwo Znak oraz Pierwszą Damę Panią Agatę Kornhauser-Dudę.

Stacja7 była patronem medialnym Konkursu.

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite