Nasze projekty

„Mój profesor Wojtyła”. Muzeum zaprasza na uroczystość udostępnienia archiwum społecznego

Muzeum Mt 5,14 zaprasza na wyjątkowe wydarzenie z okazji udostępnienia archiwum społecznego “Mój profesor Wojtyła” na portalu Zbiory Społeczne.

materiały prasowe

Uroczystość udostępnienia archiwum społecznego “Mój profesor Wojtyła” na portalu Zbiory Społeczne odbędzie się w czwartek, 7 grudnia o godzinie 10:30 w Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Celem archiwum społecznego jest zachowanie dla przyszłych pokoleń unikatowych świadectw związanych z pracą przyszłego papieża na uczelniach w Lublinie i Krakowie. Archiwum „Mój profesor Wojtyła” jest inicjatywą społeczną, do której może przyłączyć się każdy przekazując lub udostępniając do digitalizacji zdjęcia, relacje, listy, dzienniki oraz inne pamiątki materialne. Dzięki udostępnieniu tych archiwaliów na platformie internetowej możliwe jest pokazanie Karola Wojtyły jako profesora i nauczyciela w mniej znanym okresie życia przyszłego papieża.

Prace trwały dwa lata

Prace nad tworzeniem archiwum społecznego „Mój profesor Wojtyła” trwały od 2021 roku. Pracownicy Muzeum i wolontariusze zaangażowani w realizację projektu przez wiele miesięcy spotykali się ze świadkami historii, przeprowadzali wywiady i opracowywali zdobyte materiały.

Reklama

Spotkanie w Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego będzie okazją do podsumowania prac, prezentacji zgromadzonych zasobów i możliwości korzystania z platformy zbioryspoleczne.pl.

materiały prasowe/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę