Nasze projekty

Modlitewny Flash Mob i krucjata 40 Dni dla Życia

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji legnickiej po raz kolejny w Wielkim Poście zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji życia poczętego. W Środę Popielcową w Legnicy rozpoczął się modlitewny Flash Mob oraz krucjata „40 Dni dla Życia”. Codziennie przy pomniku Jana Pawła II, obok katedry, odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji dzieci nienarodzonych oraz w intencji pokoju na świecie.

Flash Mob to spontaniczne zgromadzenie się ludzi w określonym miejscu w celu przeprowadzenia jakiejś akcji. Uczestnicy kontaktują się między sobą za pośrednictwem Internetu lub telefonów komórkowych.

 

W tym przypadku celem tej szczególnej, publicznej modlitwy, było zwrócenie uwagi na wartość ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Modlący się wypraszają łaski dla poczętych dzieci, aby bezpiecznie mogły przyjść na świat. Modlą się także w intencji matek i ojców, którzy z różnych powodów myślą o dokonaniu aborcji, oraz za osoby, które dokonują aborcji lub asystują przy niej.

Reklama

 

Legnicki modlitewny Flash Mob odbywać się będzie przez cały Wielki Post, codziennie o godzinie 15 przy pomniku św. Jana Pawła II, tuż obok katedry.

 

Reklama

– Czekamy na was, zwrócił się do mieszkańców miasta ks. Janusz Wilk, diecezjalny asystent KSM-u. – Dołączcie do nas, abyśmy wspólnie, w odważny i mocny sposób prosili Boga o pokój na świecie. Dzisiaj, kiedy patrzymy na to, co dzieje się na Ukrainie, czy na to, co dzieje się na Bliskim Wschodzie, chyba nikt nie ma wątpliwości, że ta modlitwa jest bardzo potrzebna – podkreślił duchowny.

 

Podczas legnickiej modlitwy odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, czytane są również fragmenty "Dzienniczka" św. s. Faustyny Kowalskiej. Przechodniom, którzy włączają się w modlitwę, rozdawane są różańce, przygotowane przez członków KSM-u.

Reklama

 

– Różańce zostały przygotowane z porwanych różańców, które zostały nam przekazane przez różne osoby. Naprawiliśmy je i teraz rozdajemy osobom, które chcą dołączyć do naszej modlitwy – dodaje studentka Asia.

 

Flash Mob w Legnicy organizowany jest już po raz drugi. Odbywa się w duchowej łączności z osobami modlącymi się w Krucjacie 40 Dni dla Życia. Przez cały Wielki Post, 24 godziny na dobę chętni modlą się w intencji życia poczętego oraz w intencji matek dzieci, których życie jest zagrożone.

 

W tym modlitewnym maratonie uczestniczą osoby w różnym wieku, z kraju i z zagranicy. Aby wziąć udział w krucjacie modlitewnej, wystarczy zadeklarować dzień i godzinę czuwania.

 

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9,00 do 15,00 pod nr tel. 513 129 362. Kalendarz modlitwy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.marszdlazycia.legnica.pl

 

Modlitewny Flash Mob oraz krucjata „40 Dni dla Życia” to inicjatywy przygotowujące mieszkańców diecezji legnickiej do tegorocznego, siódmego już Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami miasta w Niedzielę Palmową.
 


mł / Legnica

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę