Nasze projekty

Młodzieżowy „Spływ stulecia” przeniesiony na przyszły rok

Wspólne kajakowe świetowanie urodzin św. Jana Pawła II przez studentów z całej Polski, które miało odbyć się w lipcu, odbędzie się dopiero za rok. - Jeżeli Pan Bóg coś w danym momencie odbiera, to dlatego, żeby dać lepsze - pocieszają się studenci.

– Żyjemy w czasach epidemii i choć bardzo nastawialiśmy się na wielki spływ kajakowy w lipcu to mamy świadomość, że to nie czas na takie wydarzenie. Przenosząc go w czasie, chcemy zaproponować, by nie zmarnować okresu oczekiwania, który został nam dany – mówi o decyzji ks. Dariusz Talik, diecezjalny duszpasterz akademicki i duchowy opiekun „Spływu 100-lecia”.

Zachęca, by w sytuacji, gdy człowiekowi coś jest odebrane, zauważać to, co zostało dane. – Jeżeli Pan Bóg coś w danym momencie odbiera, to dlatego, żeby dać lepsze. Przed nami rok, kiedy możemy zatęsknić, wyczekiwać i przede wszystkim się przegotowywać. A jak już się spotkamy to radości i opowiadań nie będzie końca! – przekonuje kapłan.

Między 9 a 15 lipca roku Spychowo miało stać się spływowym miasteczkiem. Zaplanowano tam spotkania i koncerty, ale miało to być również miejsce noclegu i wspólnych posiłków. Każdego dnia ponad 600 osób miało wypłynąć na Krutynię, gdzie w 1953 i 1966 r. pływał Karol Wojtyła. W „Spływie 100-lecia” mieli wziąć udział studenci, maturzyści i doktoranci.

Reklama
Reklama

Na czas oczekiwania w dobie pandemii organizatorzy przygotowują dla zainteresowanych spływem alternatywę. – Chcemy, abyście rozpalili w swoich sercach płomień, który będzie się tlił w oczekiwaniu na wydarzenie. W tym roku nasz odpoczynek będzie nieco inny, więc pragniemy, byście razem z nami nauczyli się odpoczywać w tym ciężkim czasie. Niech Karol Wojtyła będzie dla nas inspiracją do pięknego odpoczynku w gronie rodziny i najbliższych – zachęca Katarzyna Skoczeń.

Dlatego na facebookowym profilu „Spływu 100-lecia” od 18 maja ukazywać się będą filmiki, w których przedstawiony zostanie odpoczynek Karola Wojtyły – czy podczas jego wyjazdów w góry, czy też w formie jeżdżenia na nartach bądź w postaci spływów kajakowych. Szczegółowe informacje o całej akcji dostępne są na stronie www.splyw100lecia.pl

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite