Nasze projekty

Młodzież zmierzy się z papieskim orędziem

Codziennie rano jedna grafika z cytatem i zadanie, które ma umacniać życie duchowe. Taki pomysł proponuje w projekcie "Wielkie Postanowienie" Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży.

Pierwszym elementem projektu „Wielkie Postanowienie” będzie przedstawianie orędzia, jakie na Wielki Post przekazał Kościołowi papież Franciszek. – „Orędzie” brzmi poważnie i poważnym jest, ale tak też chcemy potraktować nasz duchowy rozwój – mówi w filmie z zaproszeniem Karolina Błażejczyk z Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży.


Przeczytaj papieskie orędzie na Wielki Post


Jedno zdanie i jedno zadanie – tak KDM będzie zachęcać do podjęcia jednego wielkiego postanowienia – postanowienia duchowego rozwoju. Będzie można je realizować na różne sposoby. Każdego dnia przy grafice pojawi się propozycja zadania, które odnosić się będzie do jednej z trzech cnót – wiary, nadziei i miłości lub do wielkopostnych praktyk pokutnych – postu, modlitwy i jałmużny. Na każdy tydzień Wielkiego Postu przypadnie jeden z tych tematów.

Reklama
Reklama

Pomysł na ten wielkopostny projekt zrodził się na Krajowym Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Zaangażuje on młodych z całej Polski – co tydzień, w niedzielę będą oni wprowadzać do tematu przypisanego na dany tydzień postu. W filmach wystąpią również zaproszeni goście – biskupi, księża i zakonnicy.


Zachęcamy do śledzenia fanpage’a Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży


Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite