Nasze projekty

Młodzi i Miłosierdzie na Tauron Arenie

Projekt M&M (Młodzi i Miłosierdzie), który w dniach 15-16 marca odbędzie się na Tauron Arenie Kraków, to część oficjalnych obchodów Jubileuszu Miłosierdzia dla Młodych w archidiecezji krakowskiej.

„Miłosierdzie to nie nuda! Miłosierdzie to nie słabość! Miłosierdzie to najlepsza rzecz jaka może Cię spotkać! Na spotkanie z takim przesłaniem chcemy zaprosić krakowską młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – zapowiadają organizatorzy projektu M&M, który ma być praktycznym doświadczeniem miłosierdzia w życiu młodego człowieka. – Poprzez świadectwa innych ludzi chcemy pokazać, że nie tylko doświadczanie miłosierdzia, ale i też jego okazywanie jest niezbędne każdemu człowiekowi” – dodają.

15 marca zaplanowano spotkanie dla gimnazjalistów a dzień później dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Scenę w Tauron Arenie Kraków wypełnią performerzy, muzycy i aktorzy. W planie każdego dnia znalazły się widowiska muzyczno-taneczne, świadectwa i spotkania z gośćmi. Najważniejszym punktem programu będzie natomiast przejście przez Bramę Miłosierdzia, która na ten czas zostanie specjalnie wybudowana wewnątrz Tauron Areny Kraków. Organizatorzy spodziewają się ok. 10 tys. uczestników każdego dnia.

Bp Grzegorz Ryś, który zaprasza młodzież Krakowa i okolic do wzięcia udziału w projekcie M&M wyjaśnia, dlaczego został zorganizowany w największej w Polsce hali widowiskowo-sportowej a nie w jakimś wielkim kościele. „Wiara zanim się stanie wspólnym kultem i uwielbieniem Boga, najpierw jest zmaganiem i ma w sobie dużo ze sportu” – mówi krakowski biskup pomocniczy, który przywołuje scenę walki Jakuba z Bogiem z Księgi Rodzaju. „Ja wierzę bardzo, że takie zapasy mogą się wszystkim wydarzyć na tym spotkaniu w Tauron Arenie. Jestem przekonany, że ktokolwiek przyjdzie i wejdzie w te zapasy, nie ucieknie, nie zdezerteruje, nie odda tej walki walkowerem, to wygra. Pan Bóg wygra i każdy z nas wygra – wygramy wszyscy jako zespół” – przekonuje bp Ryś zapraszając młodzież do udziału w projekcie M&M.

Reklama

Przewodniczący Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej zwrócił się także z prośbą do wspólnot, ruchów, duszpasterstw, grup i stowarzyszeń o współtworzenie tego wydarzenia ewangelizacyjnego. „Sądzę, że udało nam się znaleźć dobrą formułę, na tyle atrakcyjną, że pomoże młodym zrobić pierwszy krok – w ramiona Tego, który czeka, by każdego do siebie przygarnąć – by, może pierwszy raz w życiu, mogli doświadczyć miłości miłosiernej. Reszta jest łaską” – napisał bp Ryś w specjalnym liście, w którym prosi o modlitwę, post i jałmużnę na organizację inicjatywy.

Organizatorzy poszukują wolontariuszy, którzy pomogą przy m. in. kierowaniu ruchem, wydawaniu posiłków i obsłudze sceny. Przed rozpoczęciem Jubileuszu odbędzie się szkolenie, które przygotuje wolontariuszy do wykonywania poszczególnych zadań. Chętni do podjęcia pracy proszeni są o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie internetowej www.mlodziimilosierdzie.pl. Tam można też znaleźć dodatkowe informacje o wydarzeniu.

Organizatorem projektu M&M – krakowskich obchodów Jubileuszu Miłosierdzia dla młodych jest archidiecezja krakowska we współpracy z Komitetem Organizacyjnym ŚDM. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: kard. Stanisław Dziwisz – metropolita krakowski, abp Rino Fisichella – przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji i Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa. Spotkanie wspiera także Małopolskie Kuratorium Oświaty, Wydział Katechetyczny krakowskiej kurii, Alpha Polska, Wytwórnia FT Films, OSM Krasnystaw oraz TAURON Arena Kraków.

Reklama

pra / Kraków

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite