Milion dzieci modli się na różańcu o pokój na Ukrainie. „Nie jesteście sami”

Przez cały Wielki Post dzieci modlą się o pokój prowadzone orędziem z Fatimy i słowami św. ojca Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”.

fot. materiały prasowe PKWP

Dziś finał modlitewnego szturmu do nieba podejmowanego przez najmłodszych w ramach kampanii Pomocy Kościołowi w Potrzebie „Milion dzieci modli się na różańcu o pokój na Ukrainie”. O godz. 10:00 spotkanie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Transmisja z wydarzenia na stronie: www.smbf.pl.

Pomysł specjalnej edycji kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” wyszedł z Polski i dotarł do wszystkich biur PKWP na świecie. Przez cały Wielki Post dzieci modlą się o pokój prowadzone orędziem z Fatimy i słowami św. ojca Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”.

Najmłodsi mogą zrozumieć dramat przez jaki przechodzą ich rówieśnicy

Do najmłodszych, którzy dołączyli do akcji, kierowany jest list od organizatorów. W jego treści PKWP podkreśla, że ubiegłoroczny finał „Milion dzieci modli się na różańcu” zgromadził – obok 75 tys. z Polski – także 35 tys. dzieci z Ukrainy. Dziś za wschodnią granicą z ziemią równane są szkoły, przedszkola, szpitale, sierocińce, tysiące domów. Najmłodsi mogą zrozumieć dramat przez jaki przechodzą ich rówieśnicy. Dostrzegają też, jak wielkim darem jest życie w pokoju.

Reklama
Reklama

W kampanię wpisane jest – obok zaproszenia do codziennego odmawiania dziesiątki różańca – nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Zostało ono przygotowane w taki sposób, by zainteresować dzieci i w całej Polsce przyciągnęło co najmniej 7 tys. chętnych, którzy próbowali połączyć się z PKWP online.

Jak będzie wyglądał finał akcji?

Malwina Wyszyńska, która koordynuje akcję, chce, by najmłodsi mieli doświadczenie wspólnoty, tzn. mogli spotkać się w jednym miejscu i zobaczyć, że nie są sami w swoich postanowieniach. Dziś kampania „Milion dzieci modli się na różańcu” ma swój finał.

Zapraszamy wszystkich do Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem oraz online na stronę www.smbf.pl – mówi koordynator akcji. Początek wydarzenia o godz. 10:00. Wtedy dzieci z zakopiańskiego przedszkola Zgromadzenia Sióstr Misjonarek przedstawią wydarzenia Wielkiego Tygodnia i wspólnie wyśpiewają radość Zmartwychwstania. A już o godz. 10:30 razem odmówimy modlitwę o pokój oraz dziesiątkę różańca w łączności ze wszystkimi uczestnikami specjalnej edycji naszej kampanii – tłumaczy Malwina Wyszyńska.

Reklama
Reklama

Organizatorzy kampanii już teraz – wobec wciąż trwającej wojny – myślą o przedłużeniu modlitewnego szturmu. Dzieci zostaną zaproszone, by wciąż podejmować modlitwę w intencji Ukrainy, a 7 maja w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem kontynuowane będzie nabożeństwo pierwszych sobót.

Polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie podejmuje wysiłki, by dotrzeć ze wsparciem do cierpiących. W ostatnich dniach na Ukrainę wyjechał transport humanitarny, który zawiózł najpotrzebniejsze rzeczy, m.in. żywność, środki czystości i ubrania, mieszkańcom Buczy, miejsca okrutnej zbrodni na cywilach.

kh, mat.prasowe/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę