Miał nawoływać do zabójstwa abp. Jędraszewskiego. Jest wyrok sądu

W piątek poznański sąd rejonowy wydał wyrok w procesie Marka M., który w 2019 r. jako drag queen miał symulować podcięcie gardła abp. Markowi Jędraszewskiemu. Oskarżony został uniewinniony. Prokuratura zapowiedziała apelację.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

W sierpniu 2019 r. na jednej z imprez organizowanej w Poznaniu Marek M. jako drag queen Mariolkaa Rebell wystąpił z dmuchaną lalką, do której było przyczepione zdjęcie abp. Marka Jędraszewskiego. Jak wynika z ustaleń prokuratury mężczyzna w czasie odtwarzania piosenki „…zabiłam go”, zasymulował podcięcie nożem gardła. Dodatkowo miał użyć sztucznej krwi.

Stołeczna prokuratura oskarżyła mężczyznę o publiczne nawoływanie do śmierci, znieważenie arcybiskupa Kościoła rzymskokatolickiego oraz nawoływanie do nienawiści ze względu na wyznanie. Za czyny te groziła mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Wyrok jest nieprawomocny

Proces rozpoczął się w maju ubiegłego roku w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto w Poznaniu. Oskarżony nie przyznał się do winy. Swoje postępowanie tłumaczył jako nie namawiający do morderstwa, ale „uwypuklający problem” związany z wcześniejszą wypowiedzią abp. Jędraszewskiego o zagrożeniu „tęczową zarazą”.

Reklama
Reklama

W piątek sąd wydał wyrok w tej sprawie, uniewinniając oskarżonego. Wyrok jest nieprawomocny. Po ogłoszeniu orzeczenia prokuratura zapowiedziała apelację.

pa, polsatnews.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę