Nasze projekty

Mężczyźni odmawiali różaniec na ulicach Warszawy. „Aby przesłanie z Fatimy poznał świat”

W każdą pierwszą sobotę miesiąca mężczyźni w całej Polsce spotykają się na wspólnej modlitwie różańcowej na ulicach miast.

fot. Męski Różaniec Warszawa/Facebook

Jak co miesiąc ogromna grupa mężczyzn spotkała się na wspólnej modlitwie w Warszawie, przewodniczył jej ks. Dominik Chmielewski, duszpasterz wspólnoty „Męski Różaniec”.

By Maryja była bardziej znana i kochana, aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił świat – mówił ks. Chmielewski podczas mszy świętej w Archikatedrze Warszawskiej, która poprzedziła różaniec na Krakowskim Przedmieściu.

Reklama

„Męski Różaniec to Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Odprawiane w przestrzeni publicznej, przez mężczyzn” – czytamy na Facebooku organizatorów.

Jak podkreślają, rolą mężczyzn w „Bożym zamyśle jest ochrona na życie wieczne wszystkich tych, których Bóg podarował nam tu na ziemi”.

„Tak jak święty Józef był ziemskim opiekunem Świętej Rodziny, tak i my mamy zadanie bronić świętości naszych rodzin i bliskich. Chcemy czynić to razem, we wspólnocie mężczyzn. W tej jedności umacniamy naszą męską tożsamość i męskie cnoty” – tłumaczą.

Reklama

Opiekunem duchowym wspólnoty jest ks. Dominik Chmielewski SDB.

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę