Nasze projekty

Matka Boska Częstochowska odwiedzi Archidiecezję Warszawską

Już w najbliższy weekend rozpocznie się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Warszawskiej. Nawiedzanie obrazu po parafiach i kościołach potrwa do 7 czerwca 2015 roku.

To druga peregrynacja obrazu jasnogórskiego w archidiecezji warszawskiej, trzecia w samej Warszawie. Sama idea sporządzenia kopii Ikony Jasnogórskiej i jej pielgrzymowania po polskich parafiach powstała w czasie uwięzienia kard. Stefana Wyszyńskiego. W 1957 roku nowo powstała Ikona Nawiedzenia została pobłogosławiona przez papieża Piusa XII, po czym nawiedziła Archikatedrę Warszawską. To tu rozpoczęła się ta pierwsza, historyczna peregrynacja.

 

Piastów nieprzypadkowo jest miejscem rozpoczęcia tegorocznej peregrynacji. Rada Miasta Piastowa specjalną uchwałą postanowiła oddać miasto i jego mieszkańców szczególnej opiece Matki Bożej Częstochowskiej. Sam akt oddania, z udziałem mieszkańców i polskich biskupów, odbędzie się właśnie w niedzielę, w dniu rozpoczęcia nawiedzenia.

Reklama
Reklama

Wspomnianemu wydarzeniu będzie poświęcony briefing prasowy, w czwartek, 12 czerwca, o godz. 11, w Sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich. Będą na niej obecni:

 

kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Warszawski,

Reklama
Reklama

p. Maria Ziółek, Przewodnicząca Rady Miasta Piastowa

p. Marek Kubicki, burmistrz Piastowa

o. Marek Tomczyk, przeor warszawskiego klasztoru paulinów

Reklama

ks. Tadeusz Sowa, moderator Kurii Warszawskiej

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę