Nasze projekty

Marsz dla Życia i Rodziny w Mielcu. „Łączy nas modlitwa różańcowa w intencji rodzin”

Marszu dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Mielca w niedzielę 8 października. "Chcemy promować wartości, które leżą nam głęboko w sercu. Cieszę się, że jesteście tutaj całymi rodzinami, że są z nami dzieci i młodzież" - mówił bp Andrzej Jeż.

fot. RDN Małopolska/facebook.com (print screen)

Marsz wyruszył on z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu i dotarł na rynek. W homilii podczas Mszy św. bp Andrzej Jeż mówił, że ogromny zamęt powodują wszyscy, którzy naginają zasady moralności chrześcijańskiej do własnej wizji i oczekiwań.

Różańcowy Marsz rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. W homilii biskup wskazywał, że poważnym problemem moralnym współczesnego świata jest rozmywanie jasnych kategorii rozróżniania, co jest dobre, a co złe, co jest etyczne i co nie jest etyczne.

Tworzone są na przykład projekty prawne, według których prawo do aborcji i eutanazji, prawo do zabijania dzieci nienarodzonych, osób nieuleczalnie chorych i starszych ma być przejawem prawa do życia. Widać w takich założeniach iście szatańską przewrotność! Po stronie nas katolików stoi wyjątkowa konieczność wierności prawdzie, konieczność obrony prawdy, a także konieczność wytrwałego coraz lepszego poznawania prawdy, ażeby samemu nie błądzić i nie ulegać zamętowi. Warto m.in. codziennie modlić się do Ducha Świętego i prosić Go o światło i zdolność właściwego rozeznawania – mówił biskup tarnowski.

Reklama

ZOBACZ: Dary Ducha Świętego – co oznaczają i jak je otrzymać?

„Chcemy promować wartości, które leżą nam głęboko w sercu”

Bp Andrzej Jeż podkreślił także, że ogromny zamęt powodują wszyscy, którzy naginają zasady moralności chrześcijańskiej do własnej wizji i oczekiwań.

Niektórzy politycy i znane osobistości deklarują publicznie, że są katolikami i zarazem popierają in vitro, aborcję, zrównanie naturalnego małżeństwa mężczyzny i kobiety ze związkiem jednopłciowym. Nikt wewnętrznie uczciwy nie może wybierać grzechu, a równocześnie twierdzić, że żyje w zjednoczeniu z Bogiem. Każdy katolik, który odrzuca prawo Boże, winien się nawrócić. Inaczej jego bycie katolikiem jest nieautentyczne. Zaś przystępowanie w takiej sytuacji do Komunii świętej jest świętokradztwem. Uczestnictwo w życiu sakramentalnym, szczególnie zaś przyjmowanie Chrystusa w Komunii świętej, nie może być oderwane od postawy w życiu publicznym, od tego, jakie przekonania głosimy i jakie są nasze czyny – dodał.

Reklama

Marsz zgromadził wiernych i duchownych diecezji tarnowskiej. Łączy nas modlitwa różańcowa w intencji rodzin, ochrony życia. To okazja, aby być razem z naszymi rodzinami, wzmocnić się duchowo na trudy codzienności – mówi jeden z przedstawicieli Akcji Katolickiej z Tarnowa, który wziął udział w marszu.

Bp Andrzej Jeż powiedział, że cieszy się obecnością diecezjan w Mielcu na Różańcowym Marszu dla Życia i Rodziny. Chcemy promować wartości, które leżą nam głęboko w sercu. Cieszę się, że jesteście tutaj całymi rodzinami, że są z nami dzieci i młodzież poznający, jak wielką wartością jest rodzina. Możecie doświadczyć piękna i siły bycia rodziną, także tą rodziną ludzi wierzących. Moc naszej wiary płynie z tego, że ona łączy nas z Bogiem, a dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych – dodał.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę