Nasze projekty

Malejonek niesie Dekalog na Mont Blanc

Darek Malejonek, Aleksandra Malejonek, Karol Cierpica, ks. Krzysztof Ciebień - to niektórzy członkowie niezwykłej ekipy, która wyruszyła właśnie na najwyższy szczyt Europy Mont Blanc aby umieścić na nim tablice Dekalogu. Będą się tam modlić za Europę.

Wyprawa jest kontynuacją projektu Decalogue, w ramach którego tablice w inne miejsca świata nosił Marek Kamiński. Zaczął od Giewontu, gdzie wniósł je w dniu rozpoczęcia pielgrzymki papieża Franciszka do Polski w związku z ŚDM 2016, potem trafiły one również m.in. na górę Synaj w Ziemi Świętej i na górę Ararat, do Antiochii i Grecji, Albanii i na wyspę Patmos.

Tym razem Marek Kamiński nie weźmie udziału w wyprawie, bowiem – jak wyjaśnia Darek Malejonek – utknął gdzieś w Azji podczas innej podróży.

– Dekalog jest jak termometr, pokazuje nam, jaki jest stan naszego duchowego organizmu, w jakiej jesteśmy kondycji jako ludzie. Tymczasem Europa zbiła ten termometr i nie wie, jak mocno jest chora, dlatego właśnie na jej najwyższym szczycie chcemy się za Europę modlić – wyjaśniał Darek Malejonek w telewizyjnym wywiadzie dla programu „Między ziemią a niebem”. Po dotarciu na szczyt Mont Blanc uczestniczący w wyprawie ks. Krzysztof Ciebień, kapłan-alpinista, odprawi Eucharystię w intencji odnowy wiary w Europie.

Reklama
Reklama

 

 

 

Reklama
Reklama

W wejściu na szczyt uczestniczy również Karol Cierpica – były żołnierz służący w polskiej misji w Afganistanie, któremu podczas ataku w sierpniu 2013 r. ocalił życie inny żołnierz – Amerykanin, Michael Ollis. – Będę Bogu dziękował za ocalenie mi życia, za Michaela oraz wszystkich 44 polskich żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie – mówił Karol Cierpica.

Wyprawy związane z zanoszeniem tablic Dekalogu są częścią projektu muzycznego Decalogue, w ramach którego 10 różnych wykonawców skomponowało i zagrało utwory nawiązujące do kolejnych Przykazań Bożych. Zagrali m.in. Michał Lorenc, Michael Patrick, Marcin Pospieszalski, Luxtorpeda, Levi Sakala, Maleo. Dochód ze sprzedaży tej płyty przeznaczony jest na wsparcie watykańskiej organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę