Nasze projekty

Lednica Seniora w deszczu, ale z ciepłem w sercach i uśmiechem na ustach

Tradycyjnie w pierwszą sobotę września na Polach Lednickich k. Gniezna modlili się ludzie młodzi duchem i bogaci doświadczeniem. Było to już szesnaste spotkanie w ramach Lednicy Seniora. Podobnie jak w czerwcu wydarzenie odbyło się pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”.

FOT. Ks. Janusz Chyła/Twitter

Jak co roku spotkanie rozpoczęło się aktywnie – od gimnastyki, po której słowa powitania skierował do zgromadzonych lednicki duszpasterz o. Wojciech Prus OP. List do seniorów napisał też Prymas Polski abp Wojciech Polak, zaczynając go od słów „Drodzy młodzi Przyjaciele”.

„Z całego serca dziękuję za Wasze świadectwo, za Wasze życie, które w codziennej, często szarej i zwyczajnej rzeczywistości, staje się cichym świadectwem wobec waszych córek i synów, wnuczek i wnuków oraz wielu innych młodych ludzi, pośród których są także ci, którzy w czerwcu, w tym miejscu, pod Bramą Rybą usłyszeli: wiesz, że cię kocham. Jestem przekonany, że przez Waszą obecność w ich życiu sam Bóg Waszymi ustami, czynami, a często zwyczajnym czułym spojrzeniem mówi: wiesz, że cię kocham. Także ja dzisiaj chcę Wam powiedzieć, jak miał to w zwyczaju śp. o. Jan Góra, a potem także jego następcy: jesteście kochani! Wszystkim Wam z serca błogosławię, zapewniam o modlitwie, i również o pamięć w modlitwie proszę” – napisał abp Polak.

O 13.00 na pod Bramą Rybą rozpoczęła się Msza św. celebrowana pod przewodnictwem bp. Damiana Bryla z Poznania, który w homilii przypomniał, że każdy człowiek, każdy z nas, jest ważny dla Chrystusa. Po Eucharystii seniorzy modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Podobnie jak podczas czerwcowego spotkania młodych odbyło się także nabożeństwo „Opowiem Ci o spowiedzi”. Nie zabrakło również lednickich tańców i śpiewów, które skutecznie podnosiły temperaturę ducha i ciała, pomagając się rozgrzać w padającym deszczu.

Reklama

W czasie spotkania seniorzy mieli również możliwość zwiedzić Muzeum św. Jana Pawła II, z czego chętnie korzystali.

Spotkanie zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu, aktem wyboru Chrystusa oraz przejściem przez Bramę Rybę. Podobnie jak młodzi w czerwcu, seniorzy otrzymali pieczęć – symbol tego, że każdy człowiek został opieczętowany Duchem Świętym w sakramencie chrztu i bierzmowania oraz rachunek sumienia dla lepszego przygotowania do sakramentu pokuty i pojednania.

21 września na Polach Lednickich spotkają się motocykliści.

Reklama

KAI/ad

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę