Nasze projekty

Ksiądz zmarł w czasie mszy świętej. „Dziękuję za Twoje życie”

Ks. Jan Adamczyk, proboszcz parafii Świętych Kosmy i Damiana w Męcinie Wielkiej, zasłabł podczas odprawiania niedzielnej mszy świętej. Duchownego nie udało się uratować.

fot. EyeEm/freepik.com/diecezja rzeszowska

Do tragedii doszło podczas porannej mszy świętej, której przewodniczył ks. Adamczyk. Jak podał portal Biecz 998, u duchownego miało dojść do nagłego zatrzymania krążenia. Na pomoc natychmiast ruszyli parafianie, którzy reanimowali księdza do przyjazdu karetki – poinformowała „Gazeta Krakowska”. Niestety mimo wysiłków ratowników kapłana nie udało się uratować.

„Dzisiaj zmarł ks. kan. Jan Adamczyk, proboszcz parafii pw. Świętych Kosmy i Damiana w Męcinie Wielkiej. Ks. Adamczyk zmarł w 47. roku życia kapłańskiego w wieku 71 lat. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…” – poinformowała diecezja rzeszowska.

W jednym z komentarzy, które pojawiły się pod postem, możemy przeczytać wspomnienie o kapłanie: „Księże Janie, Proboszczu. i posługę kapłańską. Byłeś proboszczem do którego wracałem z radością, że spokojem, a po naszych krótkich, serdecznych spotkaniach wracałem umocniony, radosny, wdzięczny Bogu za Ciebie w mojej rodzinnej parafii. Niech Pan obdarzy Ciebie swoim Pokojem po trudach życia i od danej służby Ludowi Bożemu. Z nadzieją na spotkanie się w Domu naszego Ojca. Odpoczywaj w Pokoju”.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Były i obecny proboszcz zmarli w odstępie kilu dni. „Trudno uwierzyć”

Gazeta Krakowska, Biecz998, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę