Nasze projekty

Były i obecny proboszcz zmarli w odstępie kilu dni. „Trudno uwierzyć”

Proboszcz parafii w Szydłowcu, ks. Marek Kucharski, niedawno pożegnał swojego poprzednika. I zmarł nagle dwa dni później. "Wspaniały kapłan, trudno uwierzyć" - piszą wierni.

Fot. ks. S. Piekielnik/www.diecezja.radom.pl

Kilka dni temu wierni parafii św. Zygmunta w Szydłowcu pożegnali długoletniego proboszcza, ks. Adama Radzimirskiego, który ostatnie lata życia spędził w Domu Księży Seniorów w Radomiu. Miał 78 lat i 53 lata kapłaństwa. Duchowny zmarł 1 czerwca, a jego pogrzeb odbył się 5 czerwca w parafii w Szydłowcu. Duchownego pożegnał ks. Marek Kucharski, obecny proboszcz parafii.

Obecny proboszcz zmarł dwa dni później

Gdy parafianie pożegnali kapłana, zaledwie dwa dni później dowiedzieli się o śmierci obecnego proboszcza ks. Marka Kucharskiego. „Dziś, w godzinach popołudniowych, zmarł nagle ks. Marek Kucharski, proboszcz Parafia św. Zygmunta w Szydłowcu i dziekan dekanatu szydłowieckiego. Miał 56 lat i 29 lat kapłaństwa” – przekazała 7 czerwca diecezja radomska.

„Wspaniały kapłan”

W komentarzach na profilu diecezji radomskiej internauci w ciepłych słowach wspominają zmarłego kapłana:

Reklama

„Świetny kapłan, kochał i szanował ludzi. Trudno uwierzyć, taki młody…. Pokój Jego duszy”.

„Wspaniały kapłan, ale przede wszystkim skromny i mądry człowiek. Dobrych ludzi Pan Bóg szybko powołuje do siebie. Księże Marku z Bogiem”.

„Niech Pan przytuli Jego duszę do swojego Serca. Dzisiaj w dniu Serca Jezusowego odszedł ksiądz proboszcz”.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Zmiany w KEP. Biskupi wybiorą nowego sekretarza generalnego

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą świętą żałobną w poniedziałek 10 czerwca o godz. 19.00, w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele św. Macieja Apostoła w Klwowie, we wtorek 11 czerwca, o godz. 11.00. Po mszy świętej ciało zostanie pochowane na parafialnym cmentarzu.

Reklama

diecezja.radom.pl, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę