Nasze projekty

Krakowskie hospicjum św. Łazarza potrzebuje pomocy

Jedno z najstarszych hospicjów w Polsce potrzebuje pomocy. „W stanie epidemii zaczynamy odczuwać brak możliwości pozyskania dodatkowych środków finansowych tak bardzo potrzebnych w niesieniu pomocy nieuleczalnie chorym w ostatnim okresie ich życia” - zaznacza prezes Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, Jolanta Stokłosa.

Stokłosa wystosowała specjalny apel, w którym wskazuje, że krakowskiemu hospicjum coraz trudniej działać w sytuacji rygorów sanitarnych i braku odwiedzin w oddziale hospicyjnym, a wykonując jedynie teleporady w opiece domowej i jednocześnie ograniczając kontakt z wolontariuszami.

Pomimo tych trudnych warunków trwamy, ale bardzo potrzebujemy finansowego wsparcia dla profesjonalnej hospicyjnej opieki. Hospicjum stacjonarne, choć z wielkimi rygorami sanitarnymi przyjmuje chorych. Lekarze, pielęgniarki, psycholodzy i rehabilitanci oraz opiekunowie medyczni niosą potrzebną profesjonalną pomoc. Ksiądz kapelan codziennie odprawia Mszę św. w kaplicy hospicyjnej i odwiedza chorych, przynosząc Pana Jezusa i udzielając sakramentów – opisuje sytuację.

„Pola Nadziei” tylko w internecie

Bez pomocy nie pozostali, także przewlekle chorzy – zarówno personel medyczny jak i wolontariusze starają się, aby nie odczuwali osamotnienia. Jednak obecna sytuacja nie jest prosta, gdyż kampania „Pola Nadziei”, która od 1998 r. przynosi część funduszy na działalność Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”, odbywa się w tym roku niestety tylko w Internecie.

Reklama
Reklama

Odbywają się jeszcze kwesty wolontariuszy na pogrzebach, na których wolą zmarłych lub rodziny zamiast kwiatów jest ofiarowywana pomoc Hospicjum. Ale nasza służba człowiekowi w ostatnich tygodniach i dniach życia może być kontynuowana w sytuacji pandemii tylko dzięki ludziom dobrej woli, którzy swoim wsparciem finansowym czynicie tak wiele dla Hospicjum św. Łazarza, że może ono trwać – ocenia Stokłosa.

Bieżące działania i akcje można zobaczyć na profilu Facebookowym Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Funkcjonowanie krakowskiego hospicjum można nas wesprzeć dokonując wpłaty na konta bankowe o nr 38 1240 1431 1111 0000 0976 3744 (Bank Pekao S.A.) lub 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688 (Alior Bank) bądź on-line na stronach internetowych www.hospicjum.krakow.pl/wirtualna-puszka/ oraz www.pomagam.pl/pola-nadziei/

Hospicjum św. Łazarza w Krakowie jest jednym z najstarszych w Polsce. Jest efektem pracy grupy synodalnej przy kościele Arka Pana w Nowej Hucie. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” zostało zarejestrowane w 1981 r. Z kolei dom hospicyjny otwarto w 1998 r. Głównym zadaniem hospicjum jest udzielanie pomocy medycznej i duchowej chorym w ostatnich stadiach schorzeń oraz ich rodzinom. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Św. Łazarza” jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Parafianie w niezwykły sposób upamiętnią zmarłego na COVID proboszcza

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę