Parafianie w niezwykły sposób upamiętnią zmarłego na COVID proboszcza

Aby uczcić pamięć swojego proboszcza, który 16 października zmarł na COVID, parafianie z Męciny chcą kupić dla szpitala w Limanowej respirator z kardiomonitorem.

Zbiórka funduszy powstała z inicjatywy parafian, pragnących w szczególny sposób okazać szacunek śp. ks. kanonikowi Antoniemu Pisiowi, który pełnił funkcję proboszcza w parafii pw. Świętego Antoniego Opata w Męcinie, w latach 2007 – 2020.

„Ksiądz Antoni Piś był osobą niezwykle skromną i pełną entuzjazmu dla wszelkich inicjatyw pomocowych, dlatego aby uczcić jego pamięć, warto wesprzeć zakup takiego sprzętu medycznego, z jakiego on sam korzystał podczas pobytu w szpitalu. 16 października 2020 r. nasz drogi proboszcz Antoni Piś przegrał walkę z COVID-19. Aby wyrazić wdzięczność za jego dobroć, zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności i wielką aktywność duszpasterską, parafianie pragną ufundować respirator wraz z kardiomonitorem dla Szpitala w Limanowej” – czytamy w opisie zrzutki.

Organizatorzy informują, że jeśli publiczna zbiórka nie pokryje całkowitego kosztu zakupu respiratora, dyrekcja szpitala zadeklarowała swój udział w nabyciu sprzętu medycznego wysokiej jakości. Respirator wraz z kardiomonitorem będzie służył lokalnej społeczności.

Reklama
Reklama

CZYTAJ TEŻ: Nie żyje bp Bogdan Wojtuś. Był zakażony koronawirusem

Pomysłodawcy zachęcają do wsparcia zbiórki zarówno podczas uroczystości pogrzebowych i Mszy świętych, odprawianych w intencji śp. ks. Antoniego Pisia, w kopertach z dopiskiem „respirator”, poprzez wpłaty elektroniczne w formie zrzutki lub bezpośrednio na konto parafii, wpisując w tytule przelewu: „respirator dla Limanowej”: BANK PKO S.A. Oddział Limanowa: 81 1240 5123 1111 0000 5190 6382” .

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej.

Reklama
Reklama

W mediach społecznościowych parafianie i znajomi żegnają zmarłego kapłana, dziękując mu za dobroć i serce. „Człowiek dusza, wspaniały, dobry kapłan, wielka strata dla parafii” – piszą wierni na profilu Facebookowym swojego proboszcza.

Ks. mgr Antoni Piś urodził się 26 marca 1957 roku w Lipnicy Murowanej, święcenia kapłańskie przyjął w 1982 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Tymbark, Rzezawa, Dębica – Matki Bożej Anielskiej i Nowy Sącz – św. Małgorzaty.

Reklama

Był proboszczem parafii pod wezwaniem NMP Królowej Świata w Pawęzowie, a od 2007 roku proboszczem parafii pod wezwaniem św. Antoniego Opata w Męcinie. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Tarnów – Północ, a także wicedziekana dekanatu Limanowa oraz notariusza i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin w dekanacie Limanowa.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską został w 2018 roku obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Limanowej.

ZOBACZ: Ksiądz chory na COVID-19: Byłem na granicy życia i śmierci

ah, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę