Nasze projekty

Kraków: poradnia kolejnym owocem „Szpitala domowego”

Już niebawem w Krakowie powstanie poradnia psychologiczna, która swoją pomocą obejmie osoby z różnego rodzaju problemami i skrzywdzeniami natury seksualnej, w tym także nieczystością.

Jest to kolejny z konkretnych owoców „Szpitala domowego” – modlitwy o moralną odnowę miasta, organizowanej przez młodzież duszpasterstw akademickich oraz członków ruchów i wspólnot Krakowa.

 

W ramach pierwszego etapu „Szpitala domowego” w grudniu ubiegłego roku oprócz modlitwy i czuwania prowadzona była zbiórka środków finansowych na rzecz osób wykorzystanych seksualnie.

Reklama

 

„Kwesta przyniosła ponad 10 tys. zł – środki te oczekiwały na ukierunkowanie. Przeprowadzono wiele rozmów jak je wykorzystać i wspólnie z kurią krakowską podjęto decyzję o otwarciu poradni psychologicznej dla osób poranionych w sferze seksualnej” – poinformował ks. Dariusz Talik, diecezjalny duszpasterz akademicki i opiekun „Szpitala domowego”.

 

Reklama

Jak podkreślił ks. Talik w poradni mają pracować 2-3 osoby o wykształceniu psychologicznym. Wstępnie ustalono, że poradnia będzie zlokalizowana przy ul. Siennej w pomieszczeniach krakowskiego Arcybractwa Miłosierdzia im. ks. Piotra Skargi. Początkowo dyżury będą sprawowane jeden dzień w tygodniu, a na spotkanie z psychologiem będzie prowadzony zapis poprzez specjalny telefon zaufania. Bardziej szczegółowe informacje o funkcjonowaniu poradni podane zostaną na początku kwietnia.

 

„Szpital domowy” to oddolna inicjatywa duszpasterstw akademickich Krakowa. W pierwszy etap akcji – 30-dniową modlitwę o moralną odnowę Krakowa włączyło się 30 różnych wspólnot. Obecnie trwa drugi etap akcji – w kościele św. Wojciecha na krakowskim rynku codziennie odbywa się wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.
 

Reklama

KAI: luk / Kraków

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę