Nasze projekty

Kraków: młodzi chcą nadać smak swojemu życiu

Pod hasłem „Nadaj życiu smak!” odbędzie się 22 września w Sanktuarium św. Jana Pawła II Spotkanie Młodych Archidiecezji Krakowskiej (SMAK). W programie całodniowego święta młodzieży znalazły się warsztaty, koncerty, konferencje oraz Targi Wspólnot i modlitwa.

„Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie doświadczyliśmy, że radość spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem ma wiele smaków i odcieni, dlatego na naszym SMAK-u chcemy do tego wrócić i pokazać innym, że w Kościele mogą odnaleźć różne smaki” – powiedziała w rozmowie z KAI Monika Palus, która wchodzi w skład Rady Młodych Archidiecezji Krakowskiej.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Krakowskiej podzielone jest na cztery bloki tematyczne. Pierwszy z nich nazywa się „Rozwiń skrzydła”. W tym czasie odbywać się będą warsztaty wodzirejów z Wodzirejami z Krakowa oraz warsztaty wokalne z zespołem niemaGotu, które zakończą się utworzeniem chóru SMAK-u i wspólnym występem podczas wieczornego koncertu.

Odbędzie się również spotkanie z ks. Sebastianem Kowalczykiem, koordynatorem przygotowań do ŚDM 2019 w Archidiecezji Krakowskiej. Do Panamy z Krakowa wyjeżdża blisko 600 młodych osób. Podczas spotkania z koordynatorem zostaną im przekazane ważne informacje oraz zaprezentowany Pakiet Krakowski.

Reklama
Reklama

W drugim bloku odbędą się Targi Wspólnot. „Są to przede wszystkim propozycje formacyjne, które mają pokazać bogactwo oferty Kościoła dla młodych: grupy i wspólnoty, które istnieją od dawna, jak również nowe, które zawiązały się po ŚDM jako owoc międzynarodowego spotkania młodych w Krakowie” – tłumaczy diecezjalny duszpasterz młodych ks. Łukasz Michalczewski. Wspólnoty młodzieżowe mogą prezentować się na Targach w dowolny sposób: od wychodzenia na ulice z ewangelizacją po rozmowy przy stoiskach.

Trzecia część SMAK-u odbędzie się pod hasłem „Ducha nie gaście” i wypełni ją modlitwa. W tym czasie odbędzie się Godzina Miłosierdzia z koronką do Bożego Miłosierdzia i adoracją. Punktem centralnym będzie Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego i konferencja, którą wygłosi ks. Wojciech Węgrzyniak.

SMAK zakończy się wieczorem blokiem „Radujcie się”. Na placu przed Sanktuarium św. Jana Pawła II wystąpią Siewcy Lednicy, niemaGOtu i Wodzireje z Krakowa. „Przeżyjemy jedność, której tak bardzo dziś w świecie brakuje, otrzymamy porcję Słowa i doświadczymy radości, która jest jednym z największych owoców Ducha Św.” – zachęca do udziału w spotkaniu ks. Michalczewski.

Reklama
Reklama

Spotkanie jest otwarte nie tylko dla młodych, którzy już są zaangażowani w życie Kościoła we wspólnotach i grupach duszpasterskich, ale przede wszystkim dla tych, którzy dopiero szukają swojego miejsca w Kościele. Informacje praktyczne na temat wydarzenia znajdują się na stronie nadajzyciusmak.pl. Tam również można zarejestrować swój udział w SMAK.

KAI/awo

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite