Nasze projekty

Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” [TRANSMISJA]

Rokrocznie gromadził w rzeszowskim Parku Sybiraków dziesiątki tysięcy ludzi. Koncert "Jednego Serca Jednego Ducha" w tym roku będzie musiał odbyć się online. Być może dzięki temu weźmie w nim udział jeszcze więcej osób.

Jak słusznie zauważają organizatorzy, koncert Jednego Serca Jednego Ducha od lat wpisuje się w kalendarz największych wydarzeń religijnych i muzycznych w Europie. W tym roku, z racji epidemii, nie będzie mógł odbyć się w dotychczasowej formie, jednak to nie znaczy, że nie odbędzie się wcale. Organizatorzy informują na stronie koncertu, że być może koncert w znanej dotąd formule uda się zorganizować jesienią. Tymczasem zapraszają na koncert online.

Pomysłodawcą koncertu i jego przewodnikiem jest Jan Budziaszek, perkusista zespołu „Skaldowie”. Pierwsza edycja miała miejsce w 2003 roku, a Jan Budziaszek nazwał to wydarzenie „koncertem swojego życia”.  Co roku, w Boże Ciało, zaprasza wszystkich, całą, jak mówi „rodzinę Jednego Serca Jednego Ducha”, do wspólnego uwielbienia Boga. Rokrocznie do Rzeszowa przybywa coraz więcej osób – w 2019 roku było ich ponad 50 tys. Przyjeżdżają tu nawet z daleka, bez względu na pogodę.

Podczas koncertu można usłyszeć kilkadziesiąt pieśni i piosenek religijnych. Wykonują je przygotowujący się do wydarzenia muzycy z całej Polski i nie tylko. Na scenie pojawia się Orkiestra i Chór Jednego Serca Jednego Ducha – blisko 200 muzyków. Towarzyszą im także soliści, artyści polskiej i zagranicznej sceny muzyki chrześcijańskiej. Dyrektorem muzycznym koncertu jest Marcin Pospieszalski, orkiestrą dyryguje Hubert Kowalski, a chórem Tamara Przybysz.

Reklama
Reklama

Koncert odbędzie się tradycyjnie w Boże Ciało, 11 czerwca 2020 i rozpocznie się o godzinie 19:30. Będzie można oglądać go na kanale YouTube, na Facebooku oraz w TV Trwam.

Reklama
Reklama

os/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite